KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Yokoyama: Vím, že máme problémy

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: HRC
Yokoyama: Vím, že máme problémy
26.08.2021
 

Vedoucí projektu HRC v MotoGP přiznává, že se továrně stále nedaří vyřešit problémy s novými pneumatikami Michelin.


V letošním roce se továrnímu týmu Repsol Hondy rozhodně nedaří tak, jak byli zvyklí v minulých letech. Jak Marc Márquez, tak i jeho týmový kolega Pol Espargaró si stěžují na řadu problémů, které je třeba vyřešit.

Toho si je dobře vědom i vedoucí projektu HRC v MotoGP, pan Takeo Yokoyama. Dle jeho slov ale bohužel nyní nezbývá nic jiného než se snažit najít řešení, což zabere nějaký čas.

„Samozřejmě, vím, že máme problémy. Jsme daleko za naší konkurencí a myslím, že je to každému jasné. Naším největším problémem je stále to, že od loňského roku, kdy přišel Michelin s novými pneumatikami, nedokážeme využít naplno jejich potenciál. To je samozřejmě spojené s podvozkem. Postupně se zlepšujeme, ale ještě jsme naši konkurenci nedohnali. Zatím tedy bohužel nedokáži říct, kdy se nám tento problém podaří vyřešit, zkoušíme to každý víkend, někdy máme nové díly, někdy zkoušíme nastavení, ale není to snadné. Budeme na tom nadále pracovat a věřím, že se postupnými kroky dostaneme k cíli,“ řekl Takeo Yokoyama.


Další články sekce MotoGP