KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Žádný závod ve Španělsku?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Žádný závod ve Španělsku?
19.04.2020
 

Španělská vláda se rozhodla na dalších šest měsíců zakázat veškerý turismus, což vážně ohrožuje plány Dorny na restart šampionátu a využití španělských tratí.


Další velká rána do plánování restartu sezony 2020 přišla nyní ze strany španělské vlády, která se rozhodla na dalších šest měsíců zakázat veškerý turismus. Tento krok má zásadní dopad na značnou část zbývajícího kalendáře.

Doposud totiž Dorna kalkulovala s tím, že velká část zbývajících závodů by se odjela na španělských okruzích, tato varianta je ale nyní z pohledu rozhodnutí španělské vlády nemožná. 

Tento zákaz znamená, že dalších šest měsíců nesmí do Španělska přicestovat žádní cizinci, což by samozřejmě ochromilo všechny týmy i samotného promotéra, kdy spousta pracovníků jak týmů, tak i dalších firem v MotoGP, jako jsou pneumatiky, elektronika, brzdy, závodnický materiál atd. má jiný než španělský pas.

Tím by Dorna musela škrtnout závod v Barceloně, Jerezu, Motorland Aragónu i Valencii, e kterými pro spuštění šampionátu v srpnu nebo září kalkulovala.

Jediným žolíkem, který by tuto situaci mohl zvrátit, zůstává dle slov španělské vlády objevení účinné vakcíny proti koronaviru.


Další články sekce MotoGP