KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zarco: Klidně 22 závodů v sezoně

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Zarco: Klidně 22 závodů v sezoně
16.08.2018
 

Johann Zarco je jediním z mála jezdců, který vítá rozšíření kalendáře Grand Prix pro příští sezonu na 20 závodních víkendů.

V rámci Grand Prix Rakouska Dorna oznámila jezdcům a týmům své plány rozšířit v příštím roce aktuální kalendář Grand Prix na 20 závodních víkendů. Zatímco letos do kalendáře přibyl thajský okruh Chang, v příštím roce to bude nová trať v Mexiku.
 
Z tohoto kroku nemá radost většina jezdců královské kubatury MotoGP, protože celá sezona bude delší a zároveň také mnohem náročnější. Jedním ze závodníků, kteří ale tuto změnu vítají, je Francouz Johann Zarco. Ten dokonce v Rakousku prohlásil, že by mu nevadilo, kdyby v kalendáři bylo i 22 závodních víkendů.
 
„Sám jsem ještě mapu okruhu v Mexiku neviděl, podívám se na ni, až bude stát v kalendáři. Já osobně jsem ale zodpovědným lidem řekl, že rád v kalendáři uvidím dvacet závodních víkendů v sezoně. Jsem ještě ve fázi, kdy si cestu na závody užívám a nemám toho plné zuby. 20 závodů je dobrý počet, ale kdyby šlo jen o můj názor, klidně bych jezdil i 22 závodů. To už je ale dle mého názoru maximální únosná hranice,“ řekl Johann Zarco

Další články sekce MotoGP