KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zarco: Musím se adaptovat jako Jorge

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Avintia
Zarco: Musím se adaptovat jako Jorge
19.04.2020
 

Johann Zarco věří, že stejně jako Jorge Lorenzovi se mu po nějaké době podaří adaptovat na motocykl Ducati.


Francouzský závodník Johann Zarco po nevydařené sezoně u rakouské KTM, kterou ani nedokončil, přestoupil k privátnímu týmu Avintia Racing, kde sedlá motocykl Ducati. I když doposud na Ducati žádné závody neodjel, s průběhem zimních testů zatím zůstává Johann spokojený.

Dle jeho slov začátek rozhodně nebude snadný, ale jako příklad považuje Jorge Lorenza, kterému také trvalo nějaký čas, než se na Ducati adaptoval, ale poté dokázal být velmi silný a vyhrávat závody.

„Na příkladu Jorgeho působení u Ducati bylo zajímavé sledovat, co se vše dá změnit a jak se dokázal na Ducati adaptovat. To mi nyní dodává klid, protože nemusíme po prvních testech upadat do paniky. To samé mi u Ducati řekli po prvních testech v Malajsii. Nikdy není snadné se po dlouhé pauze adaptovat na novou motorku, která má odlišné chování. Počítám s tím, že se musím spoustu věcí naučit, a to bude potřebovat čas. Jinak je Ducati ale velmi zajímavá motorka a Dovi i Petrucci dokazují, že dokáže být silná. Cílem Ducati je přivést i Avintii na vyšší úroveň a z toho mohu profitovat,“ řekl Johann Zarco.


Další články sekce MotoGP