KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. do 29. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zarco: S trestem nesouhlasím

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Avintia
Zarco: S trestem nesouhlasím
23.08.2020
 

Johann Zarco se vyjádřil kriticky na adresu bezpečnostní komise, která mu udělila start z pit lane.


Francouzský závodník Johann Zarco byl po jednání bezpečnostní komise potrestán za způsobení nebezpečného incidentu s Francem Morbidellim o minulém víkendu a do Grand Prix Štýrska odstartuje z boxové uličky. 

Ještě ve čtvrtek přitom nebylo jasné, zda se Johann bude moci do Grand Prix Štýrska s ohledem na svůj zdravotní stav zúčastnit. Jak v jednom z rozhovorů poté prozradil, možnost startovat jej potěšila, ale s udělením trestu nesouhlasí.

„Je pozitivní, že jsem dostal od lékařů povolení do této Grand Prix nastoupit. Mám sice stále bolesti, ale mám plnou kontrolu nad svým tělem. Lékaři mi řekli, že mohu nastoupit, ale pokud ucítím, že se můj stav při jízdě na motorce zhoršuje, musím odstoupit. Rozhodně ale nejsem šílený a kdyby to nešlo, tak bych nepokračoval. S trestem tak, jak mi to bylo podáno, ale nesouhlasím. Vysvětloval jsem jim svůj pohled na celou situaci, ale nijak to nebylo zohledněno. Můj názor vyslechli jen proto, že to je v předpisech, ale jinak se řídili pouze svým pohledem,“ řekl Johann Zarco.


Další články sekce MotoGP