KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 22. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zeelenberg: Není nutné mít lepší top speed

Text: jnyk, Zdroj: GPone.com, Foto: Petronas
Zeelenberg: Není nutné mít lepší top speed
15.05.2020
 

Manažer týmu Petronas Yamaha prohlásil, že prioritou Yamahy není porážet Ducati na top speedech.


Již po letošních zimních testech byli oba jezdci satelitního týmu Petronas Yamaha pozitivně naladěni z progresu, který japonská továrna v průběhu zimní přestávky zaznamenala. Tuto skutečnost nyní v krátkém rozhovoru potvrdil i manažer tohoto týmu, bývalý závodník Wilco Zeelenberg.

Dle slov Zeelenberga udělala Yamaha v průběhu zimní přestávky velký pokrok, který by se měl projevit i ve výsledcích v prvních reálných závodech. Zároveň Zeelenberg dodává, že prioritou Yamahy rozhodně není porážet Ducati v top speedu, ale mít komplexnější motorku.

„Yamaha udělala v průběhu letošní zimy velký pokrok, a to především co se rychlosti týče. V loňském roce jsme opravdu výrazně ztráceli na dlouhých rovinkách. Nyní sice nejsme rychlejší než Ducati, ale to možná ani není náš cíl. Chceme rychlejší motorku komplexně, a to proto, že když budeme vepředu, nikdo nás tak snadno nepředjede na rovince a my pak nebudeme muset ničit pneumatiky tím, že budeme tuto ztrátu dohánět na zbytku trati,“ řekl Wilco Zeelenberg


Další články sekce MotoGP