KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Zklamání u továrního týmu Yamahy

Foto: Yamaha
Zklamání u továrního týmu Yamahy
16.11.2020
 

Desáté místo Mavericka Vinalese a dvanácté Valentina Rossiho, to je výsledek pilotů továrního týmu Yamahy v GP Valencie.


Pouze šest bodů za desáté místo, to je výsledek Mavericka Viñalese v Grand Prix Valencie. Španělský pilot tak nadále pokračuje v nevýrazných výsledcích, které jej pronásledují již od vítězství v závodě Grand Prix Emilia Romagna v Misanu, když jeho nejlepším výsledkem v posledních šesti závodech bylo čtvrté místo v Grand Prix Aragonu. Ještě hůře ve Valencii dopadl druhý z jezdců továrního týmu Yamahy, Ital Valentino Rossi, který sice konečně po šesti závodech bez bodů (nebo bez účasti) dokázal bodovat, i když pouze dvanáctým místem v cíli nedělního závodu.

Maverick Viñales
„Start byl obtížný, ale snažil jsem se soustředit, dostat rytmus a být lepší. V minulých závodech jsem nikdy neměl takový pocit. V závodě jsem ale udělal maximum, co jsem mohl a nyní jako tým můžeme udělat jen to, abychom se pokusili pochopit, co můžeme v závěrečném kole vylepšit. Další závod pojedeme v Portimãu, což je okruh, který se mi líbí a pokusíme se tam jet rychle. Doufáme, že tam budeme mít trochu větší přilnavost, abychom získali lepší výsledek. Chci poblahopřát Joanovi. Je zasloužilým vítězem letošního titulu.“

Valentino Rossi
„Pro návrat na tuto úroveň musíte krok za krokem tvrdě pracovat. Tento závod jsem potřeboval, protože minulý týden jsem zajel jen čtyři kola. Měl jsem šest po sobě jdoucích výsledků s nulovým ziskem bodů kvůli chybám, problémům s motocyklem a virem Covid-19. Víme, že tady je to pro mne těžké, protože to je moje nejhorší trať v celé mé kariéře. Vyzkoušeli jsme všechno. Bohužel jsme neměli moc přilnavosti, ale nakonec jsme závod dokončili. Nebyl jsem dostatečně rychlý, ale byl jsem důsledný až do konce, a také fyzicky se cítím dobře. Toto je důležité. Nyní doufáme, že se příští týden budeme s motocyklem a pneumatikami v Portimão cítit lépe. Pokusíme se být konkurenceschopnější.
Myslím, že Mir si tento šampionát zaslouží. Je dospělý na svůj věk a nedělá chyby v rozhodujících okamžicích, takže mu gratuluji.“

 


Další články sekce MotoGP