KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Fanoušci se vracejí na Bol d´Or

Text: Marek Okno, foto: FIM-EWC, zdroj: tisková zpráva Eurosport Events
Fanoušci se vracejí na Bol d´Or
28.08.2021
 

Po všech závodech FIM EWC, které se od srpna 2020 konaly za zavřenými dveřmi, se fanoušci opět zúčastní Bol d'Or 18. a 19. září na okruhu Paul Ricard.


Na letošním vytrvalostním závodě Bol d'Or, který se jede na okruhu Paul Ricard 18. a 19. září, počet diváků nebude omezen. Francouzské úřady potvrdily, že se fanoušci budou muset pouze prokázat zdravotním pasem a vstupenkou, aby se mohli zúčastnit třetího kola FIM Mistrovství světa Endurance, které má být napínavým závodem.

Čtyřiadvacetihodinový závod na okruhu v Le Castellet bude výjimečný jak pro diváky na okruhu, tak pro týmy, které opět zažijí nadšení fanoušků na zaplněných tribunách, velmi specifickou atmosféru startu a cíle závodu a kouzlo noční jízdy.

Nepřehlédnutelný ročník
Po zrušení závodu Bol d'Or v roce 2020 bude závod Bol d'Or 2021 jedinečnou událostí nejen na tribunách, ale i na trati. Po dvou velkolepých a ostře sledovaných kolech v Le Mans a Estorilu jsou závody o titul FIM EWC 2021 a vítězství ve světovém poháru FIM Superstock otevřeny. Favority v čele prozatímního pořadí dělí jen těsný bodový odstup. Team Yoshimura SERT Motul vyhrál 24 Heures Motos, ale klopýtl na 12 hodin Estorilu. Team F.C.C. TSR Honda France se trápil v Le Mans a zvítězil v Portugalsku. BMW Motorrad World Endurance Team skončil v obou závodech třetí, přestože měl havárie. Webike SRC Kawasaki France Trickstar, který skončil druhý v Le Mans i v Estorilu, však vede prozatímní pořadí s pětibodovým náskokem před F.C.C. TSR Honda France. V Bol d'Or můžeme očekávat také účast týmů YART-Yamaha Official EWC Team, ERC Endurance-Ducati, VRD Igol Experiences, Wójcik Racing Team a Moto Ain ve vedoucí skupině. Podobné střetnutí se chystá i ve třídě Superstock. Vedoucí tým průběžného pořadí světového poháru FIM, National Motos, má před BMRT 3D Maxxess Nevers náskok pouhých dvou bodů.

Bol d'Or je velká party
Bol d'Or je také jedna velká party na okruhu Paul Ricard a letos se zde v sobotu 18. září večer uskuteční koncert rockové skupiny The Limiñanas, které bude předskakovat mladá skupina Cheap Teen. Po celý víkend si fanoušci budou moci ve vesnici Bol d'Or prohlédnout živé akce a mnoho stánků s různými motocyklovými artefakty a projít se po paddocku a prohlédnout si všechny závodní týmy.

Tohle je ročník, který si nesmíte nechat ujít

Sophie Casasnovas, prezidentka Larivière Organisation, pořadatele Bol d'Or

„Zrušení Bol d'Or 2020 bylo stejně jako u mnoha jiných sportovních akcí šokem pro závodníky i všechny naše diváky. Od začátku pandemie uběhl více než rok a já jsem nadšená, že můžeme opět přivítat jezdce a fanoušky. Máme to štěstí, že tak můžeme učinit v odpovídajících podmínkách, bez omezení počtu diváků. Zdravotní pas a proticovidová opatření nezabrání fanouškům, aby si naplno užili show na trati a živé akce probíhající po celý víkend. Uvidíme se za tři týdny na plnohodnotné motocyklové slavnosti“


Další články sekce MS Endurance