KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 25. října do 31. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Filip Salač je do Mostu připraven

Tisková zpráva Autoklubu ČR
Filip Salač je do Mostu připraven
07.10.2021
 

Ošklivým pádem ukončil své působení v nedělní Red Bull Grand Prix of The Americas český reprezentant a člen ACCR Czech Talent Teamu Autoklubu České republiky Filip Salač. Přivodil tak mnoho vrásek fanouškům českého motocyklového sportu, kteří se těší na Endurance World Championship do Mostu. Filip je naštěstí v pořádku a o víkendu bude startovat.


Velká cena Texasu Salačovi nevyšla, po slušné kvalifikaci vyrážel ze třetí řady a po startu se držel na devátém místě. Poté se bohužel začal propadat pořadím a vše vyvrcholilo těžkým pádem v jedenácté zatáčce, po kterém zůstal ležet na zemi a musel být letecky transportován do nemocnice. Jeho stav se naštěstí rychle zlepšoval a hned z nemocnice posílal svým fanouškům nadějné zprávy o tom, že bude brzy v pořádku. To se naštěstí potvrdilo. V úterý ráno přistál na letišti v Praze a začal se soustředit na mostecký závod.

„Dnes už je mi o dost lépe než v předchozích dnech. Po tom těžkém pádu jsem byl chvilku v bezvědomí a nemohl pár minut dýchat. Museli mě převést do nemocnice. Bolí mě celé tělo, ale to je úplně normální. Důležité je, že nemám nic zlomeného a už se těším na závod v Mostě. Doufám, že se mi podaří to odjet a nebude mě to bolet zase tolik,“ vrátil se k minulým dnům Salač. Toho teď čeká nabitý program. Technické přejímky, setkávání s fanoušky i řadou dalších českých jezdců. To naplňuje Filipa optimismem a nadšením do nejbližších hodin.

„Ve středu už s Oliverem odjíždíme na technické přejímky. Moc se těším, doufám, že to zvládneme. Závod si pojedu užít a nabrat nové zkušenosti na velké motorce. Snad při nás bude stát štěstí, bude se nám dařit a pojedeme bez technických problémů. Chtěl bych moc pozvat všechny fanoušky, aby přišli, protože si myslím, že je to poslední šance letos vidět v České republice pořádné závody motocyklů. A celkově je tady mistrovství světa endurance poprvé. Bude tam hodně českých jezdců, tak nás mohou podpořit a mohou se s námi vidět i v paddocku, který je otevřený pro návštěvníky. Moc se těším, držte nám palce,“ neskrývá nadšení český jezdec.

Finálový závod EWC se uskuteční v rámci závodního víkendu The Most World Weekend (7. - 10. října), který bude na mosteckém autodromu hostit také závod světového šampionátu cestovních vozů WTCR. Bohatý program navíc doplní pohár Seyffarth Audi Sport R8 LMS a oslava výročí 20 let od startu Tomáše Engeho ve Formuli 1 - v Mostě jej budou fanoušci moci opět vidět za volantem monopostu Prost s označením AP04, s nímž v roce 2001 absolvoval tři velké ceny. Součástí velkolepého zakončení mostecké závodní sezóny bude v rámci Sutnar/Krattner Memorial také jízda unikátní historických sportovních a závodních vozů.
 


Další články sekce MS Endurance