KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Lukáš Pešek byl vybrán pro závod

Text a foto: BMW Motorrad France Team Penz13.com
Lukáš Pešek byl vybrán pro závod
18.09.2015
 

Český jezdec Lukáš Pešek v Le Castellet předvedl skvělý výkon a tým BMW Motorrad France Penz13.com proto pro závod 24 hodin Bol d´Or vyřadil Španěla Pedra Vallcanerase a namísto něj do závodu nasadil našeho jezdce.

 
Lukáš Pešek cestoval na okruh Paul Ricard ve francouzském Le Castellet jako čtvrtý jezdec týmu BMW Motorrad France Penz13.com. Svými výkony si ovšem rázně řekl o místo v samotném závodě. Český jezdec byl druhým nejrychlejším z celé čtveřice továrního týmu BMW, když svým dnešním kvalifikačním časem 1:59,955 se stal jedním z mála pilotů, kteří se dostali pod hranici dvou minut. Lukáš Pešek v posledním závodě Mistrovství světa Endurance 2015 bude startovat společně s německým superbikovým šampiónem Markusem Reiterbergerem a dalším špičkovým jezdcem německého SUPERBIKE*IDM, Belgičanem Bastienem Mackelsem.
 
Lukáš Pešek:
„Jsem opravdu rád, že budu startovat v závodě, protože to bude moje první zkušenost v Mistrovství světa Endurance. Mohl bych dnes ještě dále zlepšit můj čas, který jsem zajel na závodních pneumatikách, nejsem se svým časem spokojen. Změnili jsme pérování a nastavení motorové brzdy, ale necítil jsem se na motorce příliš dobře, prostě nevyhovovala mému jezdeckému stylu. Jsem si ovšem jistý, že zítra to bude lepší, protože se vrátíme ke včerejšímu nastavení našeho BMW S 1000 RR. Těším se na závod“

Další články sekce MS Endurance