Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.

MS Endurance – 6 hodin Most

09.10.2021

Vítězství v závěrečném závodě Mistrovství světa Endurance si z Mostu odváží BMW Motorrad World Endurance Team.

Mistrovství světa vytrvalostních závodů mělo na programu závěrečný závod sezony 2021. Na okruhu v severočeském Mostě byl dnes na programu šestihodinový závod, který nabídl extrémně vyrovnaný souboj o vítězství. V tomto souboji byl celých šest hodin rakouský tým YART - Yamaha Official Team EWC, ve kterém vedle Marvina Fritze a Niccolo Canepy startuje také náš Karel Hanika a tovární BMW Motorrad World Endurance Team, ve které se za řidítky střídali Iliya Mykhalchyk, Markus Reitenberger a Kenny Foray. Lépe začalo BMW, v polovině závodu se do čela dostala Yamaha, ale závěr patřil opět BMW. V poslední hodině Marvin Fritz stahoval ztrátu, ale Markus Reitenberger vedení udržel a nakonec zvítězil, byť o pouhých 0,070 sekundy. Třetí skončil tovární tým SERT, který nasadil Gregga Blacka, Xaviera Simeona a Sylvaina Guintoliho.
Na dráze byli ale i další čeští jezdci. Skvěle se prezentoval především tým TME Racing, kde vedle Dominika Jůdy startoval Filip Salač a Oliver König. Tým jezdecky složený pouze pro tento závod bojoval v kategorii Superstock, ve které nakonec skončil na skvělém druhém místě, když nestačil pouze na No Limits Motor Team, se kterým prohrál pouze o jedno kolo.
Ondra Ježek startoval opět v týmu Maco Racing, skvělého slovenského manažera Martina Kuzmy. Bohužel po velmi solidním začátku přišly problémy a Maco Racing nakonec projel cílem na 17. místě, a to jako 10. tým kategorie EWC.
V barvách týmu Energie Endurance 91 odjel velmi podařený závod Karel Pešek, jež týmu pomohl k top ten, resp. k výborné 9. pozici.
Na startu nechyběl ani Michal Filla. Bohužel jeho tým Wójcik Racing 2, se kterým startuje v kategorii Superstock, prošel během závodu mnoha problémy, což nakonec znamenalo, že v cíli z toho bylo až 19. místo a 9. místo v kategorii.