KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. ledna do 30. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Odendaal se připojí k VRD Igol Experiences

Foto: FIM-EWC
Odendaal se připojí k VRD Igol Experiences
22.12.2021
 

Jihoafrický jezdec, Vicemistr světa Supersport 2021, přijímá novou výzvu, v sezóně 2022 bude debutovat v FIM EWC, tedy ve vytrvalostních závodech po boku Floriana Alta a s týmem VRD Igol Experiences.


Další z nejlepších jezdců mezinárodních sprintových závodů se připojil k vytrvalostnímu mistrovství světa. Steven Odendaal, Vicemistr světa FIM Supersport z roku 2021, bude v sedle týmu VRD Igol Experiences partnerem německého jezdce Floriana Alta, který ve francouzském týmu působí již sedmým rokem.

VRD Igol Experiences, celkově čtvrtý tým v šampionátu FIM EWC 2021, míří v nadcházející sezoně ještě výš. Nezávislý tým s podporou Yamahy vyhrál v letech 2016-2017 světový pohár FIM Superstock a od přechodu do třídy EWC rok od roku postupuje vzhůru. Příchod Stevena Odendaala po boku Floriana Alta je novou kartou v rukávu týmu. Třetí jezdec bude oznámen v nejbližší době, když britský jezdec James Westmoreland byl potvrzen jako náhradní jezdec tohoto týmu.

Steven Odendaal
„Obrovským lákadlem pro mě je, že vytrvalostní závody nejsou jen o nejrychlejším motocyklu, ale spíše o týmových strategiích, aby byl tým na trati co nejefektivnější. Světový vytrvalostní závod je jako šachová partie, jen o něco dražší Musíte využít všechny členy týmu k dosažení jednoho cíle. Jako jednotlivec nemůžete závod vyhrát. Musíte pomáhat svým týmovým kolegům, učit se od nich, dělit se s nimi o své úspěchy. Je to úplně něco jiného, než na co jsem zvyklý. Jsem velmi nadšený, že mohu začít toto nové dobrodružství. Vždy jsem věřil v týmovou práci na trati i mimo ni a myslím, že jsem dobrý týmový hráč.“


Další články sekce MS Endurance