KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ondra Ježek se těší na sobotní závod

Tisková zpráva Ondřeje Ježka
Ondra Ježek se těší na sobotní závod
08.10.2021
 

Ondřej Ježek se těší do Mostu na závěrečný závod šampionátu FIM EWC.


Český závodník Ondřej Ježek v sobotu 9. 10. odstartuje do finálového podniku letošní sezóny MS vytrvalostních závodů silničních motocyklů FIM EWC, který hostí mostecký autodrom. Šestihodinovku si Ježek užije v dresu slovenského týmu Maco Racing ve dvojici s Anthony Westem. Fanoušci vytrvalostních motocyklových závodů budou mít příležitost na vlastní oči sledovat napínavé souboje světového šampionátu a podpořit české účastníky.

Most přichází po úspěšné 24hodinovce Bol d´Or
Ondřej Ježek působil v letošní sezóně MS vytrvalostních motocyklových závodů (EWC, Endurance World Championship) jako záložní jezdec týmu ERC Endurance Ducati. Když se ale v polovině září, před závodem Bol d´Or, slovenskému týmu Maco Racing během testovacích jízd zranil Gregory Leblanc, Ondřej, se svolením svého domovského týmu, kolegu zastoupil. A přispěl tak k úspěchu, kterého se během náročného závodu plného zvratů podařilo dosáhnout. Déšť týmům komplikoval přípravy i kvalifikaci. Ondřej tak před 24hodinovkou nedostal šanci svézt se na suché trati a zvyknout si na novou motorku. Během závodu zaznamenal i lehký pád, který se naštěstí podařilo zvládnout. Na noční osychající trati pak havaroval i Ježkův kolega Marc Moser. Ten ale pro zranění hlavy nemohl v závodě pokračovat. Posledních náročných 12 hodin tak dojížděl Ondra Ježek ve dvojici jen s Anthony Westem. Museli mimo jiné překonat i několik „double stintů“, kdy jezdec po příjezdu do boxu, výměně pneumatik a dotankování paliva pokračuje v další 50minutové jízdě. Nakonec se po soustředěném a sehraném výkonu všech členů týmu podařilo závod skvěle dokončit. Ježek s Westem úspěšně dovezli motocykl do cíle a současně pro tým vybojovali cenné umístění, Maco Racing se posunul na 10. celkové místo a získal 5. pozici v kategorii EWC.

V Mostě znovu za Maco Racing
Po závodě Bol d´Or se slovenský tým Maco Racing domluvil s Ondrou Ježkem na spolupráci i pro závěrečný závod sezóny, který se koná tuto sobotu v Mostě. „Když jsem se dozvěděl, že se pojede Most, chtěl jsem být u toho a jsem rád, že to vyšlo. Znova si motorku budeme předávat s Anthony Westem. Šestihodinovku bychom měli ve dvou lidech zvládnout. Těším se na české fanoušky i na spolupráci s Maco Racing,“ říká Ježek. Ondřej už v Mostě s týmem minulý týden absolvoval testy, z nichž si odnesl dobré pocity. Týmový motocykl se pro mostecký okruh podařilo dobře nastavit a jezdci jsou na sobotní závod připravení.

Ježek si plánuje sobotní závod užít spolu s fanoušky
Závěrečný podnik vytrvalostní série MS se na mosteckém autodromu rozjede v sobotu 9. října a čeští fanoušci budou mít šanci vidět na vlastní oči celý vývoj závodu. Současně dostanou příležitost podpořit české jezdce. Kromě Ondřeje Ježka by se měl na trati objevit také Karel Hanika a Michal Filla. A ke stabilním závodníkům mistrovství by se měli v Mostě přidat i Karel Pešek, Filip Salač, Dominik Jůda a Oliver König. „Věřím, že si sobotní závod všichni užijeme spolu s diváky. Pro mě to bude od roku 2012 teprve druhý závod mistrovství světa v Česku. Mám radost, že můžeme sezónu zakončit doma,“ říká Ježek.


Další články sekce MS Endurance