KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 14. září do 20. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Změny v kalendáři EWC 2020

Foto: FIM
Změny v kalendáři EWC 2020
21.08.2020
 

Po Suzuce zrušený také Bol d´Or, ale přidán Estoril – to je kalendář letošního Mistrovství světa Endurance.


Již v minulém týdnu byl zrušen závěrečný závod letošního Mistrovství světa Endurance, který se měl konat 1. listopadu na japonském okruhu Suzuka. Jenže japonská národní vláda nezrušila zákaz vstupu cizincům na území „Země vycházejícího slunce“, a protože bez mezinárodní účasti se závod Mistrovství světa nemůže konat, byli pořadatelé nuceni závod zrušit.

Nyní přichází FIM s další aktualizací již tak dost poničeného kalendáře závodů pro rok 2020. Úřad prefektury Var nadále trvá na tom, že závody na okruhu Le Castellet se musí konat za zavřenými dveřmi, tedy bez diváků. Z tohoto důvodu se pořadatel letošního Bol d'Or, Editions Larivière, rozhodl zrušit tento nejstarší vytrvalostní závod motocyklů této planety, jež se měl jet 19.-20. září.

Novým závěrečným závodem letošní sezony se stala dvanáctihodinovka na portugalském okruhu Estoril, která se pojede 27. září. Budou se zde rozdělovat nejen speciální body po odjetých osmi hodinách, tak jako při čtyřiadvacetihodinovkách, ale na konci závodu bude přiděleno 150% bodů v kategoriích EWC a Superstock.

Nadále v kalendáři figuruje před závodem v Estorilu čtyřiadvacetihodinovka na okruhu Bugatti v Le Mans, která se pojede 29.-30. srpna.
 


Další články sekce MS Endurance