Závody u nás i v zahraničí v období od 25. října do 31. října 2021.

Alpe Adria 2021 – Rijeka 2

23.08.2021

Třetí pokračování šampionátu Alpe Adria se odehrálo na okruhu Grobnik, nedaleko chorvatské Rijeky.

Třetí podnik šampionátu Alpe Adria se odjel na okruhu Grobnik, nedaleko chorvatské Rijeky. Suverénní dvě vítězství si v kategorii Supersport300 připsal polský závodník Jurand Kusmierczyk, který v sobotu vyhrál před českým debutantem v Alpe Adrii, naším Filipem Juránkem. Na třetí pozici dojel další Polák, Wiktor Majchrowski. Stejné pořadí platilo i pro náš domácí šampionát. V neděli byl nejlepší opět Polák Kusmierczyk, a to před krajanem Majchrowskim. Celkově třetí tentokrát dojel italský jezdec Davide Di Lenardo. První dva ovládli i hodnocení MMČR. Pódium českého šampionátu poté zkompletoval další Polák, Piotr Sowa. Nejlepším českým závodníkem a jediným z našich v cíli, byl celkově pátý Lukáš Záleský.

V kategorii Superstock600 si dvě vítězství připsal polský mladý jezdec Daniel Blin, kterého jsme ještě v loňské sezóně vídali coby účastníka WorldSSP300. Na druhé pozici v sobotu i v neděli dojel Ital Nicolo Trevisian. Na pódium se podíval i náš Vojtěch Schwarz, který v sobotu dojel třetí. V neděli si pro pohárek za třetí místo dojel domácí Ivan Višak. V hodnocení MČR byl maximálně úspěšný Daniel Blin, a to v sobotu před našimi Vojtou Schwarzem a Patrikem Cardou, v neděli po problémech českých jezdců před Rumunem Ionel Pascota a Turkem Turgutem Durukanem.

Ve třídě Superstock1000 v sobotu i v neděli zvítězil náš Michal Filla. V sobotu to po pádu Itala Anastasia bylo vítězství s velkým náskokem před Slovincem Davidem Božićem a Švýcarem Florianem Huslerem. V neděli dojel druhý Roberto Anastasia, zatímco třetí byl David Božič. Michal Filla si připsal také dvě vítězství v MČR.

V nejsilnější třídě Superbike byl v sobotu nejrychlejší znalec chorvatské dráhy, Marko Jerman ze Slovinska. Na druhé pozici skončil Michal Prášek, který tak triumfoval v hodnocení našeho šampionátu. Třetí celkově byl švýcarský závodník Florian Husler. Na pódium MČR se po bok Michala Práška postavili druhý Ireneusz Sikora z Polska a třetí Jirka Brož. V neděli celkově zvítězil Michal Filla, který v sobotu závod kvůli technice nedokončil. V neděli se společně s ním si pódium vyjeli Marko Jerman, kterýž dojel druhý a Michal Prášek, který byl třetí celkově a druhý v MČR, kde si pro pohár za 3. místo došel Polák Sikora.