KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

BMW Motorrad Race Trophy 2021

Foto: Petr Štola
BMW Motorrad Race Trophy 2021
29.03.2021
 

Továrna BMW se v letošním roce vrací se svým značkovým pohárem.


Od roku 2014 se koná pohár továrny BMW. Ten byl sice v loňském roce kvůli pandemii viru Sars-Cov-2 zrušen, nicméně letos se populární BMW Motorrad Race Trophy vrací ve své sedmé sezoně.

BMW Motorrad Race Trophy spojuje soukromé závodníky na motocyklech BMW z různých mezinárodních a národních závodních sérií ve společné klasifikaci. Dosud sbírali jezdci body do této klasifikace podle výsledků v příslušných závodech podle složitého klíčového přepočtu Race Trophy. BMW chce zajistili rovné příležitosti mezi mnoha různými závodními sériemi a jedním z faktorů, které hrály roli, bylo, kolik závodů se konalo v sérii za sezónu. Podle toho bylo vypočítáno, kolik bodů Race Trophy se uděluje za jednotlivé výsledky v jednom závodě série. BMW Motorrad Motorsport změnil tento systém hodnocení pro sezónu 2021 a zpřehlednil jej.Nyní je rozhodující pro umístění v celkovém pořadí Race Trophy procento výher. To znamená, že rozhoduje procento získaných mistrovských bodů ve vztahu k maximálnímu možnému počtu bodů v závodní sérii. Toto „procento výher“ se přepočítá po každém závodním víkendu a bude zahrnuto do aktuálního mezivýsledku Race Trophy. Tento nový systém hodnocení má několik výhod. Na jedné straně lze „výherní procento“ vypočítat rychle a transparentně po každém víkendu. Rovné příležitosti mezi jednotlivými šampionáty s různým počtem závodů jsou stále zaručeny. Další hlavní výhodou je, že jej lze použít i v případě změn v příslušném závodním kalendáři bez jakýchkoli úprav.

Inovace je i v odměnách. Vítěz celého ročníku získá motocykl BMW M 1000 RR v hodnotě 33 tisíc Euro. Další piloti na 2. až 10. místě obdrží poukázky na nákup materiálu u oficiálního partnera Alpha Racing v celkové hodnotě 40 tisíc Euro.

Šampionáty zařazené do BMW Motorrad Race Trophy 2021
FIM Endurance World Championship
FIM Endurance World Cup
FIM Asia Road Racing Championship
International Road Racing Championship
Alpe Adria International Motorcycle Championship
British Superbike Championship
Internationale Deutsche Motorradmeisterschaft
French Superbike Championship
French European Bikes Championship
Italian Superbike Championship
Italian National Trophy 1000
Spanish Superbike Championship
Canadian Superbike Championship
MotoAmerica AMA Road Racing Series
SuperBike Brasil
All Japan Road Race Championship
Australian Superbike Championship
 


Další články sekce Národní série