Závody u nás i v zahraničí v období od 17. ledna do 23. ledna 2022.

BMW Motorrad Race Trophy 2021

21.12.2021

Vítězem letošního značkového poháru továrny BMW se stal Kanaďan Ben Young.

Osmadvacetiletý kanadský závodník Ben Young se stal vítězem značkového poháru BMW Motorrad Race Trophy 2021. Young k vítězství potřeboval 84,86 bodů, které získal ve tříkolovém kanadském šampionátu, ve kterém skončil celkově druhý, když nestačil pouze se Suzuki závodícím Alexem Dumasem. Na druhé pozici pořadí BMW Trophy skončil italský závodník Roberto Tamburini, který startoval v italském národním poháru kategorie 1000, jež dokázal vyhrát. Třetím nejlepším v poháru BMW byl Francouz Alexandre Leleu, který trumfoval ve francouzském poháru kategorie European Bikes.
Při historicky nejslabší účasti českých jezdců, kdy se do poháru přihlásili pouze dva čeští jezdci, byl celkově pátý Michal Prášek, jež bodoval v šampionátu Alpe Adria Motorcycle Championship, ve kterém skončil na druhé pozici kategorie Superbike. Druhým z českých jezdců byl Marek Červený, který skončil celkově na 15. místě, když do pořadí přispěl body za páté místo v letošním International Road Racing Championship.