KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

CEV Mistrovství Španělska – Jerez

Foto: RFME / Iván Terrón
CEV Mistrovství Španělska – Jerez
01.10.2020
 

Čtvrté kolo španělského silničního šampionátu proběhlo na okruhu Angela Nieta v Jerezu.


Okruh Circuit Jerez – Angel Nieto hostil čtvrté kolo silničního šampionátu RFME Campeonato de España de Velocidad. V nejslabší kategorii Moto4, která měla tentokrát na programu tři závody, si sobotní vítězství připsal Alex Longarela, zatímco v neděli dvakrát dominoval Maximo Martinez, V silnější verzi PreMoto3 dvakrát ovládl španělskou dráhu mladý domácí závodník David Real. Domácí jezdci slavili také v kategorii Supersport, když v sobotu i v neděli zvítězil Oscar Gutierrez. Skvěle obsazenou kategorii Superbike v dvakrát ovládl domácí Jordi Torres.

RFME Campeonato de España de Velocidad 2020 – Jerez de la Frontera

Moto4 – 1. závod
1. Alex Longarela (SPA, BeOn) 11 kol / 21:43,542
2. Jesus Torres (SPA, BeOn) +0,049
3. Brian Uriarte (USA, BeOn) +0,175
4. Maximo Martinez (SPA, BeOn) +0,268
5. Gonzalo Perez (SPA, BeOn) +0,437

Moto4 – 2. závod
1. Maximo Martinez (SPA, BeOn) 11 kol / 21:47,280
2. Pol Sola (SPA, BeOn) +3,468
3. Jose Manuel Osuma (SPA, BeOn) +4,204
4. Gonzalo Perez (SPA, BeOn) +4,401
5. Brian Uriarte (USA, BeOn) +4,4098

Moto4 – 3. závod
1. Maximo Martinez (SPA, BeOn) 11 kol / 21:43,884
2. Brian Uriarte (USA, BeOn) +0,016
3. Jose Manuel Osuma (SPA, BeOn) +0,135
4. Alex Longarela (SPA, BeOn) +0,241
5. Pol Sola (SPA, BeOn) +0,264

PreMoto3 – 1. závod
1. David Real (SPA, Mir Racing) 13 kol / 24:32,494
2. Xavi Zurutuza (SPA, Mir Racing) +7,026
3. Joel Esteban (SPA, BeOn) +7,045
4. Carlos Torrecillas (SPA, Mir Racing) +7,178
5. Yvonne Cerpa (SPA, BeOn) +7,264

PreMoto3 – 2. závod
1. David Real (SPA, Mir Racing) 13 kol / 24:34,172
1. Joel Esteban (SPA, BeOn) +4,024
3. Yvonne Cerpa (SPA, BeOn) +4,146
4. Hugo Marin (SPA, Mir Racing) +4,184
5. Xavi Zurutuza (SPA, Mir Racing) +4,657

Supersport – 1. závod
1. Oscar Gutierrez (SPA, Yamaha) 16 kol / 28:04,490
2. Kyle Smith (GBR, Yamaha) +0,088
3. Alex Borner (GER, Yamaha) +5,958
4. Borja Gomez (SPA, Yamaha) +6,147
5. Simon Jespersen (DEN, Honda) +8,733

Supersport – 2. závod
1. Oscar Gutierrez (SPA, Yamaha) 16 kol / 28:03,198
2. Kyle Smith (GBR, Yamaha) +1,519
3. Borja Gomez (SPA, Yamaha) +3,276
4. Aleix Viu (SPA, Yamaha) +9,099
5. Joan Diaz (SPA, Yamaha) +11,077

Superbike – 1. závod
1. Jordi Torres (SPA, Honda) 16 kol / 27:21,067
2. Carmelo Morales (SPA, Yamaha) +0,151
3. Xavier Pinsach (SPA, Kawasaki) +5,681
4. Naomichi Uramoto (JPN, Suzuki) +10,135
5. Roman Ramos (SPA, Kawasaki) +14,135
6. Marc Alcoba (SPA, Yamaha) +15,495
7. Miguel Pons (SPA, Honda) +15,981
8. Ivo Lopes (POR, BMW) +26,815
9. Pedro Romero (POR, Yamaha) +37,672
10. Francisco Hidalgo (SPA, Kawasaki) +1:10,119

Superbike – 2. závod
1. Jordi Torres (SPA, Honda) 16 kol / 27:21,067
2. Carmelo Morales (SPA, Yamaha) +1,572
3. Roman Ramos (SPA, Kawasaki) +4,867
4. Xavier Pinsach (SPA, Kawasaki) +6,097
5. Naomichi Uramoto (JPN, Suzuki) +7,979
6. Miguel Pons (SPA, Honda) +9,607
7. Christophe Ponsson (FRA, BMW) +11,612
8. Marc Alcoba (SPA, Yamaha) +18,493
9. Ivo Lopes (POR, BMW) +25,026
10. Pedro Nuno Romero (SPA, Yamaha) +43,247
 


Další články sekce Národní série