KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dominik Juda o sezoně 2016

Tisková zpráva Exteria Racing
Dominik Juda o sezoně 2016
27.10.2016
 

Motocyklový závodník Dominik Juda hovoří o své letošní sezoně v šampionátu Alpe Adria.

 
Letošní sezona mi dodala mnoho zkušeností, nicméně z mého pohledu jsem si vybral velkou porci smůly. Přes zimu jsem celkem tvrdě trénoval na enduru a motokrosu, snažil jsem se být v dobré kondici.
Na začatku sezony přišlo neštastné zlomení malíčku, nasledná operace a drátování. Jarní cenu jsem odjel s bolestmi, ale zajel jsem pěkný výsledek a čas. Na první ježdění se povedl čas 2:10, tak jsem měl velký nádšení, že letos se může dařit.
Přišlo vyndání drátu a první AA na slovači. K mému překvapení malík bolel ještě více :D V prvním závodě se mi odporoučela spojka, velká rána, měl jsem na to jet vpředu. Do druhého závodu se to podařilo po několika změnách vyřešit a zajel jsem pěkný závod, kde jsem se dokázal držet Pončíka a cílovku propnul na 5.místě.
 
Chvíli na to přišel závod na Pannoniaringu.
Tam jsem pro změnu měl problém s převodovkou a rychlořazením které se odporoučelo, nenajel jsem skoro nic, kvalifikaci jsem odjel pouze tři kola bez rychlořazení a vyjel si tuším 4 řadu. Na startu mi došla voda v camelbacku a asi moje nejvetší chyba letos, myslel jsem si, že se skřípla hadička, chtěl jsem jí uvolnit a přitom jsem si jí vytrhl z vaku...No odjížděl jsem z gridu asi poslední, začal jsem hodně tahat, zajížděl jsem hodně dobrý časy -1.59. Vím, že jsem dojel asi v 9 kole Chalupu a Brože, už jsem ztratil dost sil a říkám si, nebudu tolik riskovat, jsem tak 8 a kluci nemužu být tak vpředu..Bohužel byli 3 a 4 kvůli pádu vpředu..Byl jsem rozjetý a veřím, že bych je dokázal dojet, ne-li předjet. Závod prostě končí až protneš cílovku..velké ponaučení. Závod v neděli jsem se nedokázal dostat během dvou kol před 5.jezdce a skupinka prvních 4.jezdců mi poodjela, jel jsem nekolik kol na stejnou vzdálenost, ale takto kvalitní jezdce(Zielinski, Ivanov, Kalab, Chalupa) jsem nedokazal dojet. Odvezl jsem si opět 5 místo a super čas 1.58 a zklamaní, že jsem nejel ve skupince s nima.
 
Čekal mne další závod v Rijéce, do motorky jsem nechal dát ostré vačky a chtěl už konečně zatahnout a zajet hezký výsledek. V prvním kole ale přišel pád, kdy mě Škopek dosti bloknul a já už nedokázal dobrzdit do zatáčky a upadl. Do nedělního závodu jsem přicházel hodně demotivovaný a start z posledního místa, absolutně bez šance na nějaký dobrý výsledek...
 
Velkou naději jsem si dával na mostecký závod AA.
Ve čtvrtek při tréninkách Wildmotors jsem vyjel na dráhu a hned v první zatáčce jsem upadl, malá rychlost, ale velká rána, rozbitá helma, bolavý loket,( v ponděli jsem dostal sádru na zlomenou loketní hlavičku) motorka byla oká, preventivně se vyměnilo řiditko. a drobnosti. Pateční první trénink vše ok, čas ok..to půjde...Druhý trénink se odporoučelo opět rychlořazení, se kterým byly problémy celý den a až večer jsme to vyřešili... do kvalifikace jsem měl vše vyřešěný a mohl se soustředit na jizdu, kvalifikace dopadla dobře, jelo se rychle a moje očekovaní byli veliké...To mě ale v závodě, hned po výjezdu z první zatačky přešlo, motorka nejela a všichni mi začali ujíždět..opět se odporoučela spojka..Možná mi ukápla i nějaka slza :))) Do nedělního závodu se nepodařilo problém vyřešit a motorku jsem z gridu odtlačil.. Poslední závod AA na slovaci jsem nemohl jet.
 
Příšti rok přestupuji na litrovou motorku BMW a pojedu třídu Stock1000 , zkusím na vše zapomenout a snad budu mít toho štestíčka více :-)


 


Další články sekce Národní série