KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

IDM Superbike – odložen start šampionátu

Foto: Petr Štola
IDM Superbike – odložen start šampionátu
20.03.2020
 

Pořadatel úvodního podniku IDM Superbike zrušil celý víkendový program úvodního kola. Německý šampionát se tak na Sachsenringu nepojede.


Pandemie viru COVID-19, dnes již označovaného jako Sars-Cov-2, pokračuje v omezování všech sportovních akcí. Nyní zasáhl i do německého silničního šampionátu IDM Internationalen Deutschen Motorradmeisterschaft. Jeho první závod se měl konat 8.-10. května na okruhu Sachsenring, kde se měla kategorie Superbike představit v rámci akce ADAC Sachsenring Classic. Bohužel pořadatel této akce, společnost ADAC Sachsen, celé víkendové klání zrušil. Start celého šampionátu by tak měl proběhnou o dva týdny později na rakouském Red Bull Ringu, kde by již měly startovat všechny kategorie, nicméně očekává se, že i tento závod bude zrušen, nebo přeložen.

„Po šestileté pauze IDM na kultovním okruhu jsme se opravdu těšili na návrat, zejména s naší elitní třídou,“ říká manažer IDM, pan Normann Broy. „Avšak díky opatřením, která byla přijata kvůli šíření pandemie koronaviru, je rozhodnutí ADAC Sachsen pochopitelné.“
 


Další články sekce Národní série