KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Patrik Carda v Rijece bojoval o bednu

Tisková zpráva Patrika Cardy
Patrik Carda v Rijece bojoval o bednu
23.08.2021
 

Mladý brněnský jezdec Patrik Carda ve třetím závodě Alpe Adria kategorie Superstock 600 bojoval o celkové pódium, nakonec domů veze pohár za 3. místo v sobotním hodnocení Mistrovství ČR.


Pátek:
Na druhé závody v chorvatském Grobniku jsem se pečlivě připravoval, jak fyzicky tak psychicky. Zkusil jsem pozměnit formu celé přípravy, a to se zúročilo hned v pátečních trénincích. Cítil jsem se o mnoho lépe a postupně každým tréninkem jsem zrychloval a zrychloval. S mechanikem jsme pak večer hodili řeč, co bych mohl zlepšit a čím by mi mohl pomoct on.

Sobota:
Do sobotní kvalifikace jsem vyjel s jiným převodem a nastavením motorky, na kterém jsme se domluvili s mechanikem. Ukázalo se, že mi převod více sedí a bylo z toho pěkné 4. místo na roštu. Ten den ještě následoval závod. S mechanikem jsme se dohodli, že motorku necháme být a pojedu se stejným nastavením. Start se mi povedl a snažil jsem se tlačit na první skupinku. První dva jezdci ucukli, ale stále jsem měl šanci být na bedně. Nechával jsem si předjetí až na poslední kolo, ale tak tak to nevyšlo. Takže nakonec jsem skončil celkově 4. a v čr 3.

Neděle:
V neděli už jen zbýval warm up a závod. Ve warm upu jsem se snažil rozehřát na závod a ujistit se, že motorka klape tak jak má. Do závodu jsem byl nachystaný a s ambicemi, že dám bednu. Start se mi opět povedl, ale hned v prvním kole se mi zablokovalo zadní kolo a skončil jsem v kačírku. Mrzí mě, že se tomu tak stalo, protože jsem měl dobře rozjetý závod, ale to ke sportu patří, že se občas něco „posere”. Na závěr bych chtěl poděkovat mému týmu Motolife racing team za podporu a špičkově odvedenou práci, a také bych chtěl poděkovat sponzorům, bez vás by to nešlo.
 


Další články sekce Národní série