KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Kubův list

Tisková zpráva Jakuba Kornfeila
Kubův list
27.05.2020
 

Jakub Kornfeil komentuje svých posledních několik týdnů.


„Co dělat a čím se zabývat, tak to byla náplň několika předešlých týdnů. Hlavou se mi honilo spousta myšlenek, přičemž důležité bylo hlavně to, aby to k něčemu prospěšnému a i přínosnému bylo pro ostatní a českou silnici rovněž. Nakonec jsem usoudil, že nejlepší bude se vydat svojí vlastní cestou. Není asi pochyb o tom, že motocyklový závodník by měl zůstat věrný motorsportu obecně, což byl i můj záměr. Byl a je to celý můj život a hlavně mne to baví a zároveň i naplňuje. Myslím si, že je potřeba českou závodnickou komunitu pozvednout na co nejvyšší úroveň a pár věcí mne opravdu napadlo. Pár mladých talentů, se kterými se dá pracovat, jsem už i viděl. A dneska můžu říct, že dva rychlíky jménem Viktor a Šimon, kteří mi dělají radost, jsem si částečně vzal pod svá křídla. Je pro mne odměnou vidět je výkonnostně růst, zrychlovat a je to pro mne ta nejkrásnější odměna, neb z práce s dětmi je největší výstupní hodnotou jejich radost a smích. Jinak samozřejmě jsem k mání i pro všechny ostatní.

Tím chci říct, že tedy trénuji a předávám rady komukoliv kdo si mě zavolá, ať už jsou to děti samotné přímo na trati či jejich rodiče na telefon. Zkušeností, rad, tipů a triků je hodně, a získané know how jsem ochotný předat komukoliv, kdo o to bude stát a i se o to zaslouží. Prošel jsem určitou cestou a mým cílem je pomáhat a i to někomu předat. Stále mám cíle a sny, a bylo by fajn vidět za pár let vítězit českého jezdce nejen v mládežnických kategoriích, ale pak i třeba v Moto3, dostat ho až tam, kde jsem já nikdy nestál. Zároveň mne baví neustálé zdokonalování sebe sama a posouvání svých hranic. Všichni asi ví o mých aktivitách okolo JetSurfu, což není jen proto, abych nevypadl ze závodního rytmu, takže můžu všem svým fanouškům slíbit, že mne v létě uvidí jak na asfaltu, tak i na vodě. První závody jsou naplánovány na 20. června v Hradci Králové, myslím ty vodní. Jetsurf je úžasná forma pohybu, zároveň i relaxace, posilujete balanční svalstvo a navíc jste venku s přáteli a u vody. Baví mne i jeho vývoj, půjčování, tím samozřejmě i styk s potenciálními zájemci či zákazníky, prostě vše co je s tím spojené.

Je to technicky unikátní prostředek, který díky Martinu Šulovi dokázal sloučit zajímavé prostředí se sportem. A protože ne jenom voda, ale i dvě kola, aby to bylo v rovnováze, tak jsem se spojil s pitland.cz Je to unikátní projekt s velmi inteligentním a zdravě mladým prostředím, kdy se v hale jezdí za každého počasí na elektrických motorkách. Jedná se o zcela bezpečné a velmi technické zázemí, kde lze rozvíjet svůj jezdecký potenciál sedm dní v týdnu. Unikum celého je v tom, že se jedná o jedinou halu svého druhu v ČR. No a právě na tomto základě , neb se jedná o prostředí kde se mohou rozvíjet jak začátečníci tak i více či méně zkušení závodníci a já bych zde měl trávit mnohem více času, bych vás rád pozval na neděli 31.května od 10:00 do Pitlandu na tzv. PressDay, kde si jízdu na motorce může vyzkoušet jakýkoliv novinář za mojí asistence. Takže jste srdečně zváni

 


Další články sekce Ostatní