KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Po TT zrušeno i Classic TT a ManxGP

Foto: twitter.com/manxgp
Po TT zrušeno i Classic TT a ManxGP
05.05.2020
 

Ostrov Man po zrušené Tourist Trophy přišel i o další ikonické závody.


Velmi špatná zpráva dorazila z ostrova Man. Poté, co byla kvůli pandemii koronaviru zrušená letošní Tourist Trophy Isle of Man, byly také zrušené letošní závody Classic TT a Manx Grand Prix, které se měly jet mezi 22. srpnem až 4. září 2020.

Peter Maddocks - předseda Manx Motor Cycle Clubu
„Vláda se nás, jako organizátorů závodu zeptala, zda jsme si jisti, že se akce může letos uskutečnit čistě z logistického a provozního hlediska. Přestože jsme si byli jisti, že dokážeme poskytnout personál k pořádání závodů, nelze zajistit situaci kolem ostatních klíčových zaměstnanců, jako jsou maršálové a zdravotníci. Kromě toho by mohl nastat problém s infrastrukturou a vybavením, které by se nemusely včas dostat na ostrov Man.
Zohlednili jsme také úroveň tréninků před událostmi, které bychom jezdcům museli umožnit, aby účinně zvládli jedinečnou výzvu, kterou představuje závod na horském okruhu. Všechny tyto faktory byly zváženy a nakonec tvořily základ rozhodnutí, že z provozního hlediska musela být letošní událost zrušena. I když jsme všichni v nejistých dobách, klub se těší na plánování návratu na horský okruh v roce 2021.“

 


Další články sekce Přírodní tratě