Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.

TAS Racing podepsal Hutchyho

13.05.2020

Legendární Ian Hutchinson bude závodit s BMW týmu TAS Racing.

Tým SYNETIQ BMW Motorrad (TAS Racing) pro nadcházející dva roky prodloužil tovární podporu BMW Motorrad Motorsport a pro novou výzvu se mu podařilo zajistit jednoho z legendárních závodníků na přírodních okruzích, šestnáctinásobného TT vítěze Iana ‘Hutchy’ Hutchinsona, jehož nasadí do všech významných podniků během závodních sezon 2020 a 2021.

Ian Hutchinson
„Užil jsem si svou předchozí práci s TAS Racing na BMW S1000RR. Nyní, jsem se dohodl na návratu do týmu TAS s Philipem Neillem v SYNETIQ BMW a opravdu se na to těším. Pro závodníka na přírodních okruzích je hlavním cílem Tourist Trophy a my jsme tam již společně v minulosti vyhráli, ale podařilo se nám to samé i na North West 200, a také jsme třikrát během jednoho dne zvítězili v Ulster Grand Prix. Bavilo mne pracovat s tímto týmem. Byl to dobrý vztah. Stále tam jsou všichni hlavní lidé, takže nevidím žádný důvod, proč nemůžeme začít z místa, kde jsme v minulosti skončili. V lednu a únoru jsme se dobře připravili, jsem tedy připraven závodit, jakmile to bude znovu možné.“

Marc Bongers – ředitel BMW Motorrad Motorsport
„Cítí se u nás, jako doma. Upravili jsme naše BMW S1000RR tak, aby byla řadící páka na pravé straně. Už absolvoval několik testů a jezdí stále velmi rychle. Jsem přesvědčen, že se dokáže prosadit na stupně vítězů. A pokud budeme mít dostatek času na testování, což snad budeme, pak může určitě bojovat o nejvyšší stupeň pódia i v Macau.“