KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 22. února do 28. února 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Aegerter: mám několik vysokých cílů

Foto: Dorna WorldSBK Organization
Aegerter: mám několik vysokých cílů
12.02.2021
 

Nový pilot Ten Kate Racing, Švýcar Dominique Aegerter, hovoří o své nadcházející kampani roku 2021, kdy bude závodit ve dvou šampionátech a pro třetí bude v pohotovosti.


Přípravu na letošní sezonu má naplno rozjetou švýcarský jezdec Dominique Aegerter, který v letošní sezoně bude střídat supersportový motocykl Yamaha týmu Ten Kate Racing za elektromotocykl týmu Danavolt Intact GP. Jeho náročný program navíc doplní pozice rezervního pilota kategorie Moto2. Jezdec s čtrnáctiletou zkušeností z paddocku MotoGP bude supersportovým nováčkem, nicméně již v jeho premiérové sezoně by se rád zařadil po boku nejrychlejších pilotů šestistovek.

Dominique Aegerter
„Letos budu jezdit MotoE i WorldSSP, a budu také třetím jezdcem v Moto2, takže je před námi docela rušná sezóna Myslím, že po fyzické stránce by s tím neměl být žádný problém, ale obtížnější je přecházet mezi oběma motocykly, upravovat svůj styl jízdy a zajistit, abych každý víkend z toho dostal maximum. Závodil jsem s mnoha jezdci, proti nimž v příštím roce nastoupím, jako Jules Cluzel a Raffaele De Rosa, takže závodění s nimi dobře znám. V této kategorii budu nováčkem, ale mám spoustu zkušeností se 125ccm a Moto2 na mnoha různých motocyklech od různých výrobců. Také jsem závodil na velké motorce v osmihodinovce v Suzuce, takže celkově věřím, že se dokážu přizpůsobit. Již v loňském roce jsem přemýšlel o přestupu do WorldSSP. Hledal jsem nejlepší možnost, ukázat svůj potenciál, a také se pouze bavit závoděním. Cílem je pokusit se být mezi nejlepšími jezdci Mistrovství světa Supersport. Stanovit si nyní cíl je velmi obtížné, protože nevím, jak bude můj styl jízdy vyhovovat motocyklu, ale v hlavě mám několik vysokých cílů a pokusím se jich dosáhnout. Je také skvělé být součástí startovního roštu s týmem, který se v této kategorii pyšní obrovským úspěchem. Navštívil jsem základnu Ten Kate Yamaha v Nizozemsku, dalo mi to dobrý pocit a sebevědomí. Jsem velmi motivován být součástí tohoto týmu, který vyhrál šampionát.“
 


Další články sekce WSBK