KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Aegerter opět bodoval

Foto: Yamaha
Aegerter opět bodoval
08.03.2023
 

Skvělé zotavení Remy Gardnera v 2. závodě na okruhu Mandalika, Dominique Aegerter opět bodoval.


Remy Gardner z GYTR GRT Yamaha WorldSBK Teamu dojel ve druhém závodě v Mandalike na úžasném sedmém místě ze startovní pozice na konci startovního roštu, zatímco Dominique Aegerter si připsal další body za 12. místo.
Gardner byl v neděli ráno prohlášen za způsobilého k závodu poté, co ho v sobotu vyřadila gastroenteritida, a do akce se vrátil ve Warm Up tréninku. Jezdec na stroji s číslem 87 zjevně nevypadal stoprocentní, ale prokázal velkou odvahu a zajel šestý nejrychlejší čas. Na druhé straně boxu se Aegerter umístil na 11. místě (1'33,740). Bohužel kvůli vynechání sobotní akce na trati byl Gardner nucen startovat do závodu z posledního místa na startovním roštu, ale Australan byl připraven bojovat. Oba jezdci si užívali slušný progres a umístili se na devátém a čtrnáctém místě, než červenou vlajkou zastavili závod Superpole Race. Duo GYTR GRT Yamaha muselo do osmikolového závodu odstartovat z 12. a 22. místa a navzdory "sprinterskému" charakteru závodu se do něj pustilo a bylo připraveno bojovat o lepší pozice. Aegerter dojel na 10. místě, ale později byl po penalizaci za "nezodpovědnou jízdu" odsunut o jedno místo na 11. pozici. Gardner si polepšil o osm pozic a cílem projel na 14. místě.
V závěrečném závodě víkendu Gardner předvedl fantastické závodní tempo a v poslední fázi závodu, která měla i zastávku pod červenou vlajkou, se probojoval do první pětky. V cíli si připsal mimořádně působivé sedmé místo, přestože měl daleko k optimální fyzické kondici. Na druhé straně garáže se Aegerter po restartu trochu více potýkal s pneumatikami, ale opět bodoval, když cílem projel na 12. místě.

Remy Gardner
„Upřímně řečeno, nebyl jsem si jistý, jestli dnes dokážu závodit, ale zvládli jsme to V závodě Tissot Superpole Race jsme se snažili ze všech sil a podařilo se nám získat osm pozic. Poté jsme ve 2. závodě také předvedli velkou rychlost a opět jsme startovali z posledního místa. Musíme si vzít pozitiva a těšit se na další kola. Viděli jsme, že rychlost máme, budeme pracovat dál. Nyní se zaměříme na odpočinek, využijeme čas k plnému zotavení a pak budeme přemýšlet o tom, co nás čeká dál.“

Dominique Aegerter
„V závodě Tissot Superpole Race jsme chtěli udělat pokrok, abychom měli lepší startovní pozici do 2. závodu. Bohužel nám červená vlajka vůbec nepomohla. V posledním závodě jsme tedy museli znovu startovat z P12, ale bohužel jsem se cítil o něco hůře než včera a trochu více jsme bojovali s pneumatikami. Další červená vlajka opět nebyla úplně nejlepší. Každopádně jedeme dál, z posledních dvou kol si bereme to dobré. Dokázali jsme, že jezdíme rychle. Nyní si užijeme trochu odpočinku, než se vrátíme do akce, abychom byli připraveni na další kola.“
 


Další články sekce WSBK