KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Aegerter v nedělním Assenu zářil

Foto: Yamaha
Aegerter v nedělním Assenu zářil
25.04.2023
 

Dominique Aegerter je nadšený ze čtvrtého místa a statusu nejlepšího nezávislého jezdce, Remy Gardner bral skvělé šesté místo.


Dominique Aegerter a Remy Gardner si v Assenu užili vydařenou neděli, protože švýcarský jezdec zapůsobil ve druhém závodě a obsadil vynikající čtvrté místo, což z něj udělalo nejlepšího nezávislého jezdce závodu. Zatímco Australan si v hlavním závodě polepšil o šest míst a skončil šestý.
Den začal obvyklým zahřívacím tréninkem a dvojice GYTR GRT Yamaha prováděla poslední úpravy. Aegerter skončil sedmý s časem 1'35,196, zatímco Gardner byl na 13. místě (1'35,608), oba se cítili připraveni před zbývajícími dvěma závody.
Ve zkráceném osmikolovém závodě Tissot Superpole si #77 a #87 užily slušný start. Aegerter bojoval o umístění v Top 5, jeho týmový kolega byl těsně za ním. Bohužel, Gardner byl nucen ve 2. kole vyjet z ideální stopy a propadl se na 16. místo. Australský jezdec se snažil vzpamatovat, jak jen to šlo, ukázal dobrý prostor a nakonec projel cílem na 12. místě. Na druhé straně garáže bojoval Aegerter až do samého konce o start z druhé řady v 2. závodě, po boji s Bassaniho Ducati se mu podařilo dojet na 7. místě.
V posledním závodě víkendu startovalo duo GYTR GRT Yamaha ze 7. a 12. místa na startovním roštu. Aegerter a Gardner dobře odstartovali a na startu získali pozice. Jezdec s číslem 77 se v počátečních fázích závodu usadil na solidním pátém místě, zatímco jezdec s číslem 87 se prodíral závodním polem, aby se v 8. kole ocitl na 7. místě a předjel jezdce Hondy Viergeho a Lecuonu a jezdce Ducati Petrucciho. Sedm kol před koncem se Gardner naposledy dotáhl na Reddinga z továrního týmu BMW a postoupil na 6. pozici, poté se snažil zmenšit odstup od jezdců před sebou a zapojit se do boje o Top 5, a přestože po celý závod předváděl slibné tempo, zůstal na 6. místě až do cíle.
Mezitím se Aegerter snažil získat zpět Locatelliho z Pata Yamaha Prometeon a Bassaniho z Ducati, aby se dostal na stupně vítězů. Švýcarská hvězda předvedla v souboji na 21 kol velkou rychlost a po většinu závodu se držela na 5. místě. V posledních fázích závodu jezdec s číslem 77 ohromil svižným tempem a nakonec dostihl Bassaniho v souboji na poslední kolo. Nakonec Domi přejel cílovou čáru na 5. místě, než byl po Bassaniho penalizaci za porušení limitů na trati posunut na 4. místo. To znamená, že Domi se umístil jako nejlepší nezávislý jezdec dne.

Dominique Aegerter
„To byl skvělý 2. závod, skončit na 4. místě a získat titul nejlepšího nezávislého jezdce je pěkné. Měli jsme dobrý start a ostré souboje až do poslední šikany. Stále jsou aspekty tohoto motocyklu, které se mohu naučit lépe využívat, jdeme krok za krokem. Máme skvělé tempo na dlouhé tratě a základní nastavení, ale měli bychom být rychlejší i na začátku. Jsem spokojený s naším balíčkem, Yamaha a tým GYTR GRT odvádějí skvělou práci, navíc je dobré, že můžeme sdílet data s rychlými kluky. Určitě budeme dál pracovat, to je to, co nás dostalo tam, kde jsme dnes. Doufáme, že v Barceloně budeme opět v první skupině.“

Remy Gardner
„Druhý závod nebyl špatný, i když jsme bohužel měli smůlu ve sprintu. Určitě musíme zapracovat na našich kvalifikačních trénincích, opět se nám nepovedl start zezadu. V posledním dlouhém závodě bylo naše tempo v pořádku a užíval jsem si ho. Volba pneumatik byla podle mého názoru správná, jen byla škoda, že jsem v úvodních kolech ztratil hodně času, protože jsem se nechal vytlačit do šířky, ale i tak jsme dokázali předvést dobrý výkon. Budeme pokračovat a postupovat dál, víme, že je v nás potenciál.“
 


Další články sekce WSBK