KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 28. září do 4. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Aktuálně z WSBK

Foto: Dorna Wsbk Organization
Aktuálně z WSBK
01.06.2020
 

Několik informací k letošnímu ročníku Mistrovství světa Superbike.


Dorna WSBK Organization, promotér Mistrovství světa Superbike, tvrdě pracuje na obnovení závodních akcí po zbytek sezony 2020, kterou po úvodním podniku v Austrálii zastavila pandemie viru COVID-19. Nyní se vše schyluje k restartu závodění, který by měl proběhnou první srpnový víkend.

Pokud vše povolí národní španělská vláda, bude dějištěm restartu šampionátu okruh Circuito de Jerez - Angel Nieto ve španělském Jerezu de la Frontera. Závodit by se zde mělo od 31. července do 2. srpna. Již o týden později, ve dnech 7.-9. srpna, se paddock WSBK vydá do Portugalska, kde další závod bude hostit okruh Autodromo Internacional do Algarve v Portimau. Sezona by měla následovat opět ve Španělsku, a to na okruh MotorLand Aragon, kde se plánuje závodit ve dnech 28.-30. srpna.

Na prvním místě je zdraví všech zúčastněných, a proto se tyto úvodní kola restartovaného šampionátu na Pyrenejském poloostrově odehrají za zavřenými dveřmi, v souladu se sociálními distančními opatřeními a lékařskými směrnicemi stanovenými španělskou a portugalskou vládou. Situace se nicméně vyvíjí a vše bude aktuálně přizpůsobeno situaci té dané doby.

S jistotou bylo také potvrzeno přeložení závodů na okruzích Donington Park a TT Circuit Assen, přičemž v Holandsku se bude jednat o již druhé přeložení původního termínu. „Pokud jde o Donington Park a Assen, pracujeme s okruhy a vládami, abychom dosáhli, co nejlepších výsledků pro všechny, s cílem uspořádat tyto závody na konci sezony 2020,“ říká Gregorio Lavilla, výkonný ředitel WorldSBK.
 


Další články sekce WSBK