KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Alvaro Bautista o pocitech z WorldSBK

Foto: Honda, zdroj: worldsbk.com
Alvaro Bautista o pocitech z WorldSBK
21.04.2020
 

Španěl Alvaro Bautista hovoří o svých pocitech z dosavadní zkušenosti se šampionátem WorldSBK.


Poté, co v roce 2019 předvedl úžasný start do své kariéry v Mistrovství světa Superbike, přestoupil Alvaro Bautista z Ducati do týmu HRC, a to pro sezonu, ve které se Honda vrací, jako kompletní tovární tým. V rozhovoru pro instagramový kanál WorldSBK diskutoval Bautista o potenciálu motocyklu Honda, týmu HRC, týmovému kolegovi Leonu Haslamovi a dalších tématech včetně používání startovního čísla 19.

...o Hondě... Vždy jsem používal motor V4 v celé své kariéře, v MotoGP i World Superbike. Toto je řadový čtyřválec a je velmi odlišný. Nevím, jestli je to lepší nebo horší, ale je to velmi odlišné. V tento okamžik na to nejsem zvyklý, ale doufám, že se situace zlepší a zlepší, potom mohu pracovat s motorem a zlepšit jeho používání. Je to úplně nový motocykl, takže musíme udělat spoustu změn. V zimních testech jsme pracovali na získání velkého množství dat. Pro mne je první dobrou stránkou motocyklu motor. Je velmi silný a mám pocit, že má hodně potenciálu. Musíme však dát všechny dílky na správné místo, abychom mohli tlačit a využít všechen potenciál.

...o Leonu Haslamovi... Je to opravdu milý chlap. Jedna věc, ve které si vede velmi dobře, je spolupráce se svým týmem na vývoji motocyklu. Není jako týmový kolega, který se dívá do vaší garáže, aby viděl, co děláte. Má vlastní pocit a způsob práce. Poté probereme naše pocity. Pracujeme společně, na trati, kde chceme vyhrát. Jsem rád, že ho mám v garáži, protože je to opravdu skvělý člověk.

...o číslu 19... Předtím, než jsem začal v Mistrovství světa, se mi líbilo číslo 27, protože to bylo číslo, se kterým jsem začal závodit. Dali mi 27 a líbilo se mi. Bylo to první číslo v mé závodní kariéře. Ale když jsem v roce 2003 přišel do Mistrovství světa třídy 125cc, toto číslo použil Casey Stoner, takže jsem to nemohl použít. Nabídli mi několik čísel a vybral jsem si 19, protože mnoho jezdců s tímto číslem se v minulosti stalo Mistrem světa.

...o prvním vítězství v Mistrovství světa... Mám opravdu dobré vzpomínky na Jerez, ale jeden velmi zvláštní okamžik nejen v Jerezu, ale v mé kariéře, bylo moje první vítězství v Mistrovství světa 125 ccm. Bylo to v roce 2006 a bylo to v Jerezu. Byl to první závod v kalendáři té sezony a já jsem závod vyhrál. Bylo to moje první vítězství v Mistrovství světa. Bylo to úžasné, nedokážu popsat své pocity Po závodě jsem plakal, prožil jsem to s rodinou a přáteli.

...o těžkém okamžiku v premiérové sezoně WorldSBK... Všechny výhry jsou opravdu dobré. Jedna z těch, na které mám dobrou vzpomínku, je druhý závod v Portimau, protože když jsem si zranil rameno v Laguna Seca, jsme po přestávce jeli do Portimao, což je okruh, na kterém jsem nikdy závodil. Byl to těžký víkend, protože v prvním závodě jsem měl kontakt se svým týmovým kolegou a vyjel jsem ven. Musel jsem hodně dotahovat. V Tissot Superpole jsem se musel vrátit a vytvořit nějaké pozice pro start druhého závodu. Pak jsem v druhém závodě byl na čtvrtém místě. Byl jsem bez energie kvůli svému zranění a nemohl jsem normálně jezdit. Vzpomínám si, že jsem se ujal vedení a jen jsem si myslel: „Dobře, jen tlačit na maximum, protože nevíš, jak můžeš závod dokončit“. A zatlačil jsem v posledních dvou kolech, fyzicky jsem byl zničen. Myslím, že ještě jedno kolo a ztratil bych to, protože jsem neměl žádnou energii. Když jsem překročil cílovou čáru, hrozně mne bolelo rameno Pro mne to bylo velmi zvláštní vítězství.
 


Další články sekce WSBK