KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista: Jsem rád za přestup do WSBK

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Bautista: Jsem rád za přestup do WSBK
12.06.2020
 

Španělský závodník Alvaro Bautista zpětně hodnotí pozitivně rozhodnutí přejít do šampionátu WSBK, kde získal možnost vyhrávat.


Španělský závodník Alvaro Bautista přestoupil do šampionátu Mistrovství světa Superbiků v roce 2019, kdy se mu v předchozí sezoně nepodařilo najít nové angažmá v MotoGP a dohodl se s továrním týmem italské Ducati.

Nyní se v podobné situaci nachází italský závodník Danilo Petrucci, který se rovněž snaží udržet v MotoGP a zároveň mu na stole leží nabídka od továrního týmu Ducati ve WSBK. K této příležitosti se nyní vyjádřil i Bautista, který sám přiznává, že teprve ve WSBK získal možnost pocítit pocit výhry.

„Dnes jsem druhým rokem ve WSBK, takže mohu obě série porovnat a dle mého názoru je WSBK jiné. Nemohu říci, zda je jedna série lepší nebo horší, protože ani jedno není pravdivé, jen jsou jiné. Já osobně v Superbikovém šampionátu zažil obrovské emoce díky vítězstvím, což jsem dříve neznal. Nevím, jak nad tím nyní Petrucci přemýšlí, ale superbikový šampionát je opravdu dobrá série. Já měl již dříve možnost přestoupit do WSBK, kdy mne Gigi nabízel místo u Aprilie, ale tehdy pro mne také existovalo jen MotoGP. Nyní se na to již dívám jinak,“ řekl Alvaro Bautista.


Další články sekce WSBK