KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. července do 19. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista: Letos nevyhraji 11 závodů v řadě

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Honda
Bautista: Letos nevyhraji 11 závodů v řadě
16.02.2020
 

Alvaro Bautista přiznal, že v letošní sezoně neočekává, že by stejně jako vloni vyhrál úvodních jedenáct závodů v řadě.


Španělský závodník Alvaro Bautista po pouhém roce u Ducati přestoupil do superbikového týmu Hondy, kde v průběhu ledna absolvoval se zcela novým motocyklem první testy. Jak Bautista prozradil, nový motocykl má velký potenciál, ale než přijdou výsledky, bude to chvíli trvat.

Zároveň Bautista přiznal, že nečeká takové úspěchy jako v loňském roce, kdy po příchodu do WSBK s Ducati vyhrál prvních jedenáct závodů sezony. 

„V loňském roce jsem se na motorce cítil více komfortně hned od samotného začátku. Byl to také typ motocyklu s V4 motorem, na který jsem byl zvyklý z minulosti. Tentokrát mám řadový čtyřválec, což je trošku změna. Když jste zvyklí dlouho jezdit na V4 motorku a pak předjede na řadový čtyřválec, je to opravdu výrazná změna. Nemyslím si, že se mi podaří odstartovat sezonu tak jako v loňském roce, kdy jsem vyhrál prvních jedenáct závodů. Je to nový projekt a Honda pracuje tvrdě, dávají mi vše, o co si žádám, takže jsem přesvědčen o tom, že výsledky dorazí, ale bude to chvíli trvat,“ řekl Alvaro Bautista.


Další články sekce WSBK