KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista nejrychlejší v Portimao

Foto: Ducati
Bautista nejrychlejší v Portimao
02.02.2023
 

Přesvědčivé dva dny pro Bautistu a Rinaldiho na portugalském okruhu Portimao.


Na okruhu Portimao právě skončila druhá část zimního testování, během níž se tým Aruba.it Racing - Ducati dostal na trať, kde strávil dva dny intenzivní práce. Alvaro Bautista a Michael Rinaldi prokázali vynikající formu a od prvních kol prvního dne nacházeli přesvědčivý cit se svými stroji Ducati Panigale V4R.
Španěl zakončil test v Portimau nejrychlejším časem (1'39,035), zatímco Michael Rinaldi - poté, co byl nejrychlejší v prvním dni - dokázal ve středu svůj čas o půl sekundy snížit a uzavřít den solidním časem 1'39,144, jen 109 tisícin sekundy za svým týmovým kolegou.
Další zastávkou týmu Aruba.it Racing - Ducati bude australský okruh Phillip Island, kde se 20. a 21. února, pouhé tři dny před prvním podnikem sezony 2023, uskuteční závěrečné zimní testy.

Alvaro Bautista
„Na testech v Jerezu i Portimau jsme odvedli dobrou práci. Čas, který jsme dnes zajeli, není příliš důležitý. Co nám dodává velkou sebedůvěru, je pocit s motorkou, který je opravdu pozitivní. S týmem jsme odvedli skvělou práci, snažili jsme se věnovat pozornost i těm nejmenším detailům. Už se nemůžu dočkat, až budu v Austrálii.“

Michael Ruben Rinaldi
„Tyto testy jsme začali velmi dobře, první den jsme uzavřeli nejlepším časem. Očekával jsem, že dnes budou všichni rychlejší, ale také jsme udělali důležité kroky vpřed. Jsem velmi spokojen, zejména proto, že se nám s týmem podařilo dodržet dohodnutý program a položit solidní základy, které nám v budoucnu nepochybně pomohou.“
 


Další články sekce WSBK