KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista: Nejvíce mi sedí Pirelli

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Bautista: Nejvíce mi sedí Pirelli
06.06.2020
 

Alvaro Bautista má v porovnání pneumatik MotoGP i WSBK jasného favorita - Pirelli.


Španělský závodník Alvaro Bautista je jedním z jezdců, který měl v posledních letech možnost porovnat výkonnost všech tří výrobců pneumatik, kteří v MotoGP i WSBK působili. Jak nyní Alvaro ve zpětném ohlédnutí za touto zkušeností prozradil, jednoznačně nejlepší pneumatikou je Pirelli.

Bautista působil v MotoGP jak za éry Bridgestonu, tak i poté za současného dodavatele pneumatik společností Michelin. Nyní ve WSBK používá jednotné pneumatiky od Pirelli.

„Mezi těmito třemi výrobci jsou obrovské rozdíly. Bridgestone byl hodně silný především na přední pneumatice, která jezdci podávala skvělou zpětnou vazbu a dalo se na ní jet na hraně od začátku do konce. Proti tomu u jejich zadní pneumatiky bylo obtížné ji zahřát a poté udržet ve správné teplotě. U Michelinu je to naopak, zadní pneumatika je skvělá, ale u předního kola jsem neměl potřebnou důvěru. Je to ale způsobené tím, že všechny současné motorky a jejich základ byl v podstatě vyvinut na Bridgestonech. Na pneumatikách Pirelli se cítím skvěle, mám výbornou zpětnou vazbu od předního kola a vím, kde je limit,“ řekl Alvaro Bautista


Další články sekce WSBK