KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista v Indonésii dokončil tažení

Foto: Ducati
Bautista v Indonésii dokončil tažení
14.11.2022
 

Triumph pro Aruba.it Racing - Ducati Team - Alvaro Bautista je mistrem světa superbike.


Pro tým Aruba.it Racing - Ducati je to historický den: Alvaro Bautista je novým mistrem světa superbike. Vynikající sezóna pro španělského jezdce, který si ve 33 závodech připsal 14 vítězství a 29krát se umístil na stupních vítězů.
Na konci druhého závodu indonéského kola Pirelli Bautista přejel šachovnicovou vlajku na druhém místě a solidní náskok vybudovaný v předchozích 34 závodech umožnil zahájit oslavy. Je to pozoruhodný milník pro Álvara, který dnes píše novou stránku motocyklové historie: po Johnu Kocinském a Maxi Biaggim je jezdec z Talavery třetím, kdo slaví titul mistra světa jak v MotoGP (2006, třída 125 ccm), tak v paddocku WorldSBK.
Pro tým Aruba.it Racing - Ducati, který od roku 2015 reprezentuje výrobce z Borgo Panigale v premiérové třídě produkčních motocyklů, je to splněný sen. Jedná se o spolupráci mezi společnostmi Aruba a Ducati, která se v průběhu let vyvinula v silný obchodní vztah, a to nejen v kategorii Superbike. Pro Ducati je to historický rekord a patnáctý jezdecký titul: od prvního vavřínu, který získal Raymond Roche v roce 1990 s motocyklem Ducati 851, až po úspěch Carlose Checy v sedle Ducati 1098R v sezóně 2011. Po jedenácti letech čekání přivádí Alvaro Bautista a jeho Ducati Panigale V4 týmu Aruba.it Racing - Ducati zpět Borgo Panigale na nejvyšší stupeň vítězů WorldSBK.

Alvaro Bautista
„Jsme tady. Jsem velmi šťastný. Po dvou těžkých letech ve mě vložilo důvěru mnoho lidí: Stefano, Serafino, Claudio, Gigi, Paolo. Po roce 2019 jsem měl druhou šanci zkusit to znovu. Snažil jsem se být co nejlepším jezdcem. Tvrdě jsem pracoval. A myslím, že jsem vyhrál nad soupeři jako Toprak a Johnny, kteří během sezony nasadili laťku vysoko neuvěřitelnými výkony. Teď je čas slavit. Je čas uznat, čeho jsme dosáhli. Chci poděkovat společnosti Aruba.it a Ducati a celému svému týmu. Děkuji vám.“

Michael Ruben Rinaldi
„Na tento den se nezapomíná. Neuvěřitelný milník pro tým Aruba.it Racing - Ducati, pro Alvara, pro Ducati. Jsem hrdý na to, že mohu být součástí tohoto dobrodružství, které začalo před lety společně dobytým úspěchem. Nejprve chci pogratulovat Alvarovi, který předvedl fantastickou sezónu. Ale musím poděkovat i Stefanovi, Claudiovi, Gigimu, Serafinovi, Paolovi, celému týmu Aruba a týmu pracujícímu v Borgo Panigale. Jsou to oni, kdo každý den pracují na tom, aby našim jezdcům poskytli konkurenceschopný motocykl a neuvěřitelnou podporu. Jsou součástí tohoto vítězství.“
 


Další články sekce WSBK