KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista vítězstvím potvrdil vedoucí pozici

Foto: Ducati
Bautista vítězstvím potvrdil vedoucí pozici
10.10.2022
 

Fantastické vítězství Bautisty v 2. závodě v Portimau, čtvrtý Rinaldi stále bojuje o stupně vítězů.


Další mimořádná neděle pro Alvara Bautistu a tým Aruba.it Racing - Ducati. Španěl vyhrál úžasný 2. závod na konci velkolepé bitvy s Razgatliogluem (Yamaha), zatímco Michael Rinaldi skončil na čtvrtém místě poté, co celý závod bojoval o stupně vítězů.
Bautista, který startoval z druhé pozice na startovním roštu získané díky druhému místu v Superpole Race, prvních osm kol pronásledoval Razgatlioglua a Reu (Kawasaki). V devátém kole předvedl mistrovský kousek s dvojitým předjetím, který mu umožnil převzít vedení. Tři kola před koncem na něj Razgatlioglu zaútočil, ale Bautista se dobře bránil a s náskokem dojel první.
Rinaldi využil druhé řady získané v SPR a v první zatáčce už byl čtvrtý. Jeho tempo bylo pronikavé a umožnilo mu držet se ve skupině bojující o stupně vítězů více než dvě třetiny závodu a nakonec projel cílem na čtvrtém místě.

Alvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati #19)
„Velmi dobrý výsledek. Jsem velmi spokojený. Potýkali jsme se s o něco většími problémy než o víkendu v Barceloně i proto, že jsme věděli, že Toprak a Johnny budou na tomto okruhu velmi silní. Jako vždy jsme přijeli bez jakýchkoli očekávání, ale je jasné, že bych se podepsal pod to, abychom domů odjeli se dvěma druhými místy a vítězstvím. A klasifikace? Říkám to od začátku sezony, mým cílem je, aby mě závodění na této motorce bavilo. V Austrálii pak budeme počítat.“

Michael Rinaldi (Aruba.it Racing - Ducati #21)
„S dnešním závodem jsem spokojený i proto, že se nám podařilo překonat problémy, které jsme měli včera, poté, co jsme zcela vynechali 3. trénink. Zbývá jen trochu litovat posledních šesti kol, protože pokles pneumatik byl velmi znatelný. Oproti loňsku jsme však na této trati udělali důležitý krok, který potvrzuje dobrou práci, kterou odvádíme.“
 


Další články sekce WSBK