KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista: WSBK ztrácí na MotoGP 4 roky

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Bautista: WSBK ztrácí na MotoGP 4 roky
16.05.2020
 

Alvaro Bautista říká, že současné motocykly ve WSBK jsou v podstatě derivátem toho, co závodilo před čtyřmi sezonami v MotoGP.


Španělský závodník Alvaro Bautista po svém přestupu z královské kubatury MotoGP do šampionátu Mistrovství světa Superbiků osedlal motocykl Ducati Panigale V4R, který je dle jeho slov jasným derivátem stroje MotoGP. Jak totiž Alvaro v jednom z rozhovorů prohlásil, technický náskok MotoGP vůči WSBK jsou pouhé čtyři roky.

Poté se Alvaro rozhodl po první sezoně celkem nečekaně přestoupit k Hondě, kde je rovněž součástí zcela nového projektu.

„Dle mého názoru můžeme říct, že do začátku roku 2019 bylo WSBK v podstatě šampionátem sériových motocyklů. Pak ale přišel krok kupředu a nyní bych řekl, že jsme někde na půl cesty mezi sériovými motocykly a stroji MotoGP. Je to jasně znát i u Hondy, tento motocykl má obrovský potenciál a továrna do celého projektu hodně investuje. Honda je nyní v situaci, kdy může tuto motorku postupně zlepšovat a poté vyhrát celý šampionát. Zároveň ale dodávám, že tento projekt je zatím stále ještě mladý, máme za sebou v podstatě pouhý jeden rok vývoje,“ řekl Alvaro Bautista.

Poté pokračoval slovy: „Já osobně si myslím, že i pro továrny je jednodušší jít směrem vývoje obdobným z MotoGP a využívat směr, který udává královská kubatura. Továrny pro WSBK nemají rozpočty jako v MotoGP, ale mohou využívat vývoj, který do MotoGP investovali. Proto si myslím, že za čtyři roky uvidíme ve WSBK to, co je nyní dnes v MotoGP.“ 


Další články sekce WSBK