KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista: Z motorky jsme nedostali vše

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Bautista: Z motorky jsme nedostali vše
18.12.2020
 

Alvaro Bautista prohlásil, že letos se Hondě podařilo získat z motocyklu tak 70% jejího potenciálu.


Tým Hondy s Alvarem Bautistou a Leonem Haslamem zaznamenal v letošní sezoně šampionátu Mistrovství světa Superbiků velký progres. Na začátku sezony se jezdci museli seznamovat se zcela novou motorkou, což dle jejich slov nebylo snadné, ale v druhé polovině sezony se již jejich výsledky konstantně zlepšovali.

Výsledky nyní hodnotil španělský závodník Alvaro Bautista, dle jehož slov se týmu podařilo na konci letošní sezony z motorky získat okolo 70% jejího potenciálu. Cílem pro příští rok je dosáhnout maxima.

„Začátek sezony nebyl snadný, ale v posledních závodech jsem již cítil, že začínám nad motorkou přebírat kontrolu. Během celé sezony jsme zaznamenali obrovský progres, myslím si, že se nám podařilo využít tak 70 až 75% potenciálu našeho stroje. To bohužel nestačilo na boj o pódium nebo vítězství, ale měl jsem již mnohem lepší pocit. Pokud Honda přes zimu zapracuje komentáře Leona, mohli bychom se posunout někam k 90 až 95%, to už by nám mělo umožnit boj o pódium. A když se nám podaří najít těch zbývajících 5 až 10%, začneme vyhrávat,“ řekl Alvaro Bautista.


Další články sekce WSBK