KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. prosince do 11. prosince 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista získal důležitých 20 bodů

Foto: Ducati
Bautista získal důležitých 20 bodů
09.10.2022
 

Španěl Alvaro Bautista v náročné sobotě v Portimau vybojoval cenné druhé místo. Ital Michael Rinaldi skončil na 7. místě.


V sobotu se v Portimau událo všechno. Nejprve chaotické superpole, žlutá vlajka zrušila nejlepší kolo mnoha jezdcům, než vrátila čtvrté místo Bautistovi. Pak vážný incident v závodě Superport300 způsobil, že závod Superbiků byl odložen o téměř dvě hodiny a zkrácen na 14 kol.
Tentokrát Alvaro Bautista na startu nijak superbrilantně nezapracoval a ocitl se na páté pozici. Španěl nejprve bojoval s Lowesem (Kawasaki) a poté s Bassanim (Ducati), aby se dostal do slipstreamu vedoucí dvojice Rea (Kawasaki) a Razgatlioglu (Yamaha). Tři kola před koncem Bautista předjel Reu, ale pak ztratil několik metrů chybou v první zatáčce. Tento krok mu zabránil zaútočit na Razgatlioglua v boji o vítězství.
Michael Rinaldi, devátý na startovním roštu, zvolil měkčí pneumatiku, která však nepřiesla očekávané výhody. Italský jezdec nebyl schopen ostrého závodního tempa a skončil na sedmém místě.

Alvaro Bautista (Aruba.it Racing - Ducati #19)
„Byl to dobrý závod, i když je tu náznak lítosti, protože jsem věděl, že jsem ve druhé polovině opravdu konkurenceschopný. Chybělo nám těch šest kol, ale je také pravda, že kvůli těžkému startu, bitvě s Bassanim a chybě při předjíždění Rea, jsem ztratil metry na Razgatlioglua. Pocity před zítřejšími závody však zůstávají nesmírně pozitivní.“

Michael Rinaldi (aruba.it Racing - Ducati #21)
„Z tohoto závodu jsem dost zklamaný. Bohužel jsme měli ve 3. tréninku problém, který nám nedovolil pracovat. Ztratili jsme také důležitý trénink, abychom pochopili, která pneumatika je pro závod nejlepší. Volba, kterou jsme učinili, se neukázala jako nejlepší. Je to škoda, protože pocit z pátku byl velmi dobrý. Zítra to chci určitě zkusit znovu a udržet se vpředu.“
 


Další články sekce WSBK