KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 6. července do 12. července 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bautista: Zkrácená sezona je nevýhoda

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Bautista: Zkrácená sezona je nevýhoda
19.06.2020
 

Alvaro Bautista přiznává, že současná výrazně zkrácená sezona je především pro Hondu a její novou motorku značnou nevýhodou.


Alvaro Bautista pro letošní rok přestoupil k superbikovému týmu Hondy, kde se stal součástí zcela nového projektu s novým motocyklem CBR1000R-R. Jak nyní přiznal, počítal s tím, že letošní sezona bude spíše vývojová, zároveň ale dodává, že současná pandemie tyto plány výrazně zkomplikovala.

Zatímco Alvaro počítal s tím, že v průběhu letošní sezony se podaří motorku dotáhnout na vítěznou vlnu, nyní se tato meta vzdaluje, protože byla spousta závodů zrušena, a i po restartu bude celá sezona výrazně zkrácena.

„Naše motorka má velký potenciál, ale musíme pokračovat v naší práci, abychom ji dostali na pozice, které si zaslouží. Nejsme daleko od špičky, ale musíme ještě řadu věcí doladit. Myslím si, že ve zbytku letošní sezony budeme schopni dokázat v závodech bojovat o dobré pozice. Samozřejmě nám neprospívá tato přestávka, protože sezona bude mnohem kratší, než bylo plánováno. To pro nás není dobré, protože s novou motorkou potřebujeme na trati strávit co nejvíce času. V zimě jsme neměli velký prostor pro testování, takže i proto je pro nás nyní zkrácená sezona nevýhodou,“ řekl Alvaro Bautista.


Další články sekce WSBK