KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bradl v Suzuce nepojede

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Red Bull Honda
Bradl v Suzuce nepojede
28.07.2017
 

Německý závodník Stefan Bradl musel kvůli zdravotním problémům zrušit svoji účast v osmihodinovce na Suzuce.

Německý závodník Stefan Bradl měl o tomto víkendu nastoupit do populární osmihodinovky v japonské Suzuce, jak ale jezdec oznámil, postihl jej těžký zánět středního ucha, kvůli kterému musel účast v tomto závodě nakonec zrušit.
 
Zároveň je ale Bradl přesvědčen o tom, že tyto zdravotní komplikace nijak neohrozí jeho účast v domácím závodním víkendu WSBK, který se jede na německém okruhu Lausitzring v druhé polovině srpna.
 
„Jamile jsem viděl krev, bylo mi jasné, že nemůžu letět do Japonska. Vše začalo již při cestě z Laguny Seca, kdy jsem následně čel k doktorovi, který mi diagnostikoval zánět ústní sliznice. To se poté zlepšilo a já pokračoval v tréninku, ale pořád jsem se necítil dobře a ten stav se neustále zhoršoval. Po další prohlídce byla odhalena silná infekce, které bohužel neprospívaly ani klimatizace v letadlech a neustále přesuny. Teď musím být několik dní v klidu, asi osm až deset dní, poté se mohu vrátit k tréninku. Dle doktorů bych ale měl být do závodního víkendu na Lausitzringu plně fit,“ řekl Stefan Bradl.

Další články sekce WSBK