KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. května do 16. května 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Camier: Chceme bojovat o vítězství

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Honda
Camier: Chceme bojovat o vítězství
08.04.2021
 

Britský závodník Leon Camier komentoval cíle superbikového týmu Hondy pro letošní sezonu WSBK.


Superbikový tým Hondy má před sebou další sezonu, kterou započal slibně v rámci dosavadních testů. Jak nyní v jednom z rozhovorů prozradil jeden z jezdců týmu – Brit Leon Camier, očekávání před novou sezonou jsou vysoká.

Zároveň ale britský závodník dodává, že Honda má před sebou teprve druhou sezonu od svého comebacku, a proto se nedají očekávat zázraky. Dle jeho slov ale dlouhodobým cílem i nadále zůstává boj o mistrovský titul.

„Honda chce vyhrávat. Ale zároveň musíme brát ohled na to, že se jedná o teprve druhý rok od jejího comebacku do šampionátu Mistrovství světa Superbiků. Potřebujeme ještě nějaký čas, tým je nový a stejně tak i vývoj motocyklu pro superbikový šampionát je pro HRC nový. Neustále se učíme nové věci, ale předpokládám, že v sezoně 2021 zaznamenáme další výrazný pokrok. Máme dobrý základ a s motorkou jsme pře zimu udělali velký posun kupředu. Myslím, že v letošní sezoně bychom v některých závodech mohli útočit i na vítězství, o pódium chceme bojovat pravidelně. Uvidíme, jak se to ale vyvine v realitě,“ řekl Leon Camier.


Další články sekce WSBK