Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.

Další zastávkou pro KRT je domácí závod

04.05.2023

Jonathan Rea a Alex Lowes se o nadcházejícím víkendu představí na domácího podniku, který je pro většinu zaměstnanců týmu Kawasaki Racing okruh Circuit de Barcelona-Catalunya.

Barcelona hostí čtvrté z celkem 12 kol WorldSBK a druhé v Evropě, jen dva týdny poté, co Rea získal dvě pódia v nizozemském Assenu. Dosavadní sezona byla někdy náročná, ale Rea už získal tři umístění na stupních vítězů a Lowes byl na stupních vítězů v Mandalika. Po celkem devíti jednotlivých závodech WorldSBK je nyní Rea v celkovém pořadí pátý a Lowes desátý.
Katalánský okruh je dějištěm MotoGP po drtivou většinu ze tří desetiletí své existence. Pro závody WorldSBK byl využit v prvním roce celosvětové pandemie v roce 2020, ale od té doby zůstal oblíbeným místem závodů a testů WorldSBK. Oba britští jezdci týmu KRT se již zúčastnili soukromého testování na 4 657 metrů dlouhém okruhu Montmelo, který se nachází na severovýchodním okraji samotné Barcelony, v posledních dvou březnových dnech letošního roku.
Přestože se nejedná o naprosto optimální uspořádání okruhu, které by vyhovovalo mnoha silným stránkám modelu Ninja ZX-10RR, Jonathan vyhrál pro KRT vůbec první závod Catalunya WorldSBK a v roce 2021 ještě jednou vítězství zopakoval v sprintovém závodě. Alex se v loňské sezóně umístil ve sprintu v Katalánsku na stupních vítězů.

Jonathan Rea
“Těším se, protože je to domácí závodní víkend týmu a kolem Barcelony je vždycky pořádný rozruch. Je to pěkná trať na ježdění. V minulosti pro nás byla obvykle obtížná, ale před několika týdny jsme tam měli dobrý test. S novým směrem nastavení motorky mám pocit, že tam můžeme být konkurenceschopnější. Potřebujeme jen vidět, jak to bude vypadat. Vypadá to, že víkend bude z hlediska počasí konzistentní, což je vždy bonus. Těším se, až se do toho pustím a uvidím, co dokážu. Budeme mít velkou podporu od zaměstnanců týmu, jejich rodin, sponzorů atd., takže je to důležitý závod, na kterém musíme být silní. Během víkendu budeme postupovat krok za krokem a s Perem si vytvoříme plán.“

Alex Lowes
„Z Montmelo mám vždy smíšené pocity, protože jsme tam nedávno testovali. Je to jedna z nejpříjemnějších tratí na ježdění, se spoustou dlouhých zatáček. Udělal jsem tam PR den Kawasaki na Z900 a byla to velká zábava. Ale asi to není ideální uspořádání pro náš motocykl s těmi dlouhými zatáčkami, kde degradace pneumatik je poměrně vysoká. Ale s naší motorkou WorldSBK jsme tam měli dobrý test. Měl jsem s motorkou dobré nastavení, cítím se na ní dobře a těším se na domácí závod týmu, kde se pokusím bojovat o stupně vítězů.“