KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. ledna do 30. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Davies se rozloučil s kariérou

Foto: Team GoEleven
Davies se rozloučil s kariérou
24.11.2021
 

Dalším pilotem, který letos pověsil závodní kombinézu na hřebík, byl Chaz Davies, který v Indonésii jel své poslední závody WorldSBK.


Britský jezdec Chaz Davies ukončil svou dvacetiletou kariéry pilota Mistrovství světa, kterou odstartoval jako týmový kolega našeho Jardy Huleše v roce 2002. Posledním světovým víkendem pro něj bylo závěrečné kolo WorldSBK v Indonésii, kde hvězda novodobé superbikové historie dokázala vybojovat 8. a 12. místo.

Chaz Davies
„Bylo dobré dnes závodit na okruhu Mandalika. S prvním závodem jsem byl docela spokojený, na motorce jsem se cítil dobře, byl jsem docela rychlý, zejména na začátku závodu, chytal jsem přední skupinu. Pak, když trať oschla, jsem trochu ztratil, ale s osmou pozicí jsem byl spokojený. Pak druhý závod byl za deště, ale tady je opravdu vysoká přilnavost. Cítil jsem se během závodu trochu divně, abych byl upřímný. Měl jsem velkou motivaci pokusit se dojet dobře, ale po zdržení jsem se necítil zrovna normálně. Možná se to dalo čekat, zkusil jsem si to několikrát říct: "Prostě si to užij", ale stejně to tak nebylo. Rozhodně byl první závod vrcholem víkendu. Děkuji všem za podporu, klukům, týmu Go Eleven za to, že mě letos tolik podporovali a vzali mě mezi sebe, jako do rodiny. Byla to náročná sezona, ale já si čas v garáži a sebe obecně opravdu užívám. Teď udělám další životní krok, kterým je odchod od závodění na motorce. Byla to skvělá kariéra a při pohledu zpět to znamená zadostiučinění. Přeji maximální respekt všem mým soupeřům, gratuluji Toprakovi k titulu, v této sezoně odvedl úžasnou práci, a také Yamaze. Doufám, že se sem v budoucnu vrátím, ale samozřejmě ne na motorce“
 


Další články sekce WSBK