KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 25. října do 31. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Davies vyřazen z Jerezu

Foto: Team GoEleven
Davies vyřazen z Jerezu
23.09.2021
 

Chaz Davies se kvůli zranění z Barcelony nemůže zúčastnit závodu WorldSBK v Jerezu, nahradí ho Loris Baz.


Do Mistrovství světa MOTUL FIM Superbike se vrátí známá tvář. Francouz Loris Baz nahradí v týmu GoEleven zraněného Chaze Daviese. Velšan pokračuje v rekonvalescenci po dvou zlomených žebrech, která utrpěl při havárii během závodu Tissot Superpole na okruhu Barcelona-Catalunya s Lucasem Mahiasem (Kawasaki Puccetti Racing). Davies byl po incidentu převezen do nemocnice v Katalánsku, kde mu byla diagnostikována dvě zlomená žebra. Tým GoEleven se rozhodl zařadit Lorise Baze do týmu, zatímco se Davies bude zotavovat. Baz naposledy závodil ve WorldSBK v roce 2020, ale v roce 2021 přestoupil do MotoAmerica, kde závodil na stroji Ducati Panigale V4 R a během své debutové kampaně ve Státech získal devět umístění na stupních vítězů, pětkrát skončil druhý a v průběžném pořadí obsadil čtvrté místo.
Ve WorldSBK už Baz absolvoval 133 závodů Mistrovství světa, přičemž v letech 2012 a 2013 si připsal dvě vítězství na okruhu Silverstone. Po úspěšné kampani v roce 2014, kdy obsadil páté místo v šampionátu, se Baz v letech 2015 až 2018 přesunul do paddocku MotoGP. V roce 2018 se vrátil do WorldSBK na stroj BMW. Rok 2019 přinesl Bazovi nový tým, když přešel na stroje Yamaha s týmem Ten Kate Racing a navzdory účasti v nekompletní sezóně si zajistil desáté místo v šampionátu. V roce 2020 přišla kampaň na plný úvazek a čtyři pódia pomohla Bazovi k osmému místu v šampionátu.

Loris Baz
„V první řadě chci Chazovi popřát brzké uzdravení, nikdy není příjemné, když je jezdec zraněn. Doufám, že se brzy vrátí na motorku. Děkuji týmu GoEleven za poskytnutou příležitost, stejně jako Ducati a mému týmu v Americe, HSBK, a Ducati New York, že mi umožnili vrátit se do Evropy dříve, než jsem očekával, abych se mohl zúčastnit dalších závodů WorldSBK. Byla to dohoda na poslední chvíli, ještě musím vše zařídit, abych mohl odletět, ale už se nemohu dočkat, až budu v Jerezu, na trati, kterou mám opravdu rád a usednu na superbikovou verzi Ducati V4-R. Udělám, co bude v mých silách a jako vždy ze sebe vydám 100%“
 


Další články sekce WSBK