KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Do WSBK se vrací Imola

Foto: Dorna WorldSBK Organization
Do WSBK se vrací Imola
01.03.2023
 

Jeden z kultovních závodních okruhů, italský okruh Enza a Dina Ferrari v Imole, se vrací do WorldSBK.


FIM, Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari di Imola a Dorna WSBK Organization (DWO) oznámily novou dohodu, podle níž se bude na kultovním italském okruhu v roce 2023 konat závod MOTUL FIM Superbike World Championship.

Imola bude hostit italské kolo, které se do kalendáře WorldSBK vrací po třech sezónách, přičemž legendární podnik bude hostit sedmé kolo sezóny 2023 od 14. do 16. července. Na dráhu Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari di Imola vyjedou všechny tři třídy.

Ikonický okruh, který se v kalendáři poprvé objevil v roce 2001, byl dějištěm nezapomenutelných okamžiků, jako bylo finále sezony mezi Colinem Edwardsem a Troyem Baylissem v roce 2002 a Baylissův titul v roce 2006. Italské kolo v roce 2023 slibuje napínavou podívanou také s jezdcem Ducati Álvarem Bautistou, který bude bojovat o udržení titulu.

Gregorio Lavilla, výkonný ředitel WorldSBK
„Po třech sezónách bez účasti jsme nadšeni, že můžeme Imolu v roce 2023 opět přivítat v kalendáři. Druhé kolo v Itálii potvrzuje popularitu šampionátu mezi italskými fanoušky, protože tam je náš sport velmi vášnivý. V našem paddocku je mnoho italských jezdců a týmů. Imola má v rámci World Superbike slavnou historii a my se těšíme na italské kolo v roce 2023, které slibuje pro fanoušky vzrušující událost.“

Pietro Benvenuti, generální ředitel Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari di Imola
„S velkým uspokojením oznamujeme tuto dohodu s organizací Dorna WSBK, která vrací Imolu do prestižního kalendáře WorldSBK. Víme, že existuje mnoho fanoušků, kteří si tento závod nenechají za nic na světě ujít, protože Imola byla s tímto seriálem vždy silně spjata. Nemluvě o tom, že na trať vyjede mistr světa na Ducati, což je pro mnohé "Červené" nepochybně velkou pobídkou ke sledování přímo na okruhu. Volba měsíce července je pro region také strategická, protože otevře obchodní příležitosti v období, kdy místní ubytovací možnosti nejsou plně vytíženy, což potvrzuje roli okruhu jako hnací síly místní ekonomiky. Je to skvělý výsledek, který je možný díky plné podpoře městské správy, která si návrat Superbiků do Imoly velmi přála.“

Kalendář WSBK, WSS a WSS300 2023
24.-25.-26. února Austrálie Phillip Island Grand Prix Circuit (závod již proběhl)
3.-4.-5. března Indonésie Pertamina Mandalika International Street Circuit
21.-22.-23. dubna Nizozemsko TT Circuit Assen
5-6-7 května Španělsko Circuit de Barcelona-Catalunya
2-3-4. června Itálie Misano World Circuit "Marco Simoncelli"
30. června - 2. července Velká Británie Donington Park
14-15-16 července Itálie Autodromo Internazionale Enzo e Dino Ferrari di Imola
28.-29.-30. července Česká republika Autodrom Most
8.-10. září Francie Circuit de Nevers Magny-Cours
22.-23.-24. září Španělsko MotorLand Aragón
29.-30. září-01. října Portugalsko Autódromo Internacional do Algarve
13.-14.-15. října Argentina Circuito San Juan Villicum


Další články sekce WSBK