KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. března do 26. března 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dva dobré testovací dny pro KRT

Foto: Kawasaki
Dva dobré testovací dny pro KRT
28.01.2023
 

Jonathan Rea a Alex Lowes zahájili předsezónní přípravu na mistrovství světa superbiků 2023 úspěšným dvoudenním testem na okruhu Circuito de Jerez - Angel Nieto ve dnech 25. a 26. ledna.


Na rozdíl od některých předchozích testů byly na 4,423 km dlouhém okruhu na jihozápadě Španělska trvale suché podmínky. Vzhledem k chladným teplotám na trati, které byly zaznamenány brzy ráno a těsně před koncem akce na trati (v 18:00) každý den, se tým rozhodl nejezdit po celou dobu, kdy byl k dispozici čas na dráze.
Rea byl nakonec celkově druhým nejrychlejším jezdcem, když během dvoudenního testu ujel 98 kol. Ke konci druhého dne zajel kolo v čase 1:38,352. Druhý den byl téměř o vteřinu rychlejší než jeho již tak silné tempo po prvním dni. Jonathan měl v Jerezu v garáži nového inženýra elektroniky Sandera Donkerse a vedle zavedených pracovníků KRT v Jerezu nyní pracuje i další posila týmu pro rok 2023 Christophe Lambert.
Alex Lowes se soustředil na to, aby se na svém stroji lépe cítil v plném tempu a zlepšil konzistenci na celé závodní trati. On i jeho posádka byli s výsledky v této oblasti spokojeni. Celkově byl Alex pátý nejrychlejší, přestože se na konci dvou velmi užitečných dnů pokroku v nastavení nepokoušel o rychlé letmé kolo. Lowesovo nejlepší kolo mělo hodnotu 1:39,175 a celkově absolvoval přes 115 kol.
Po skončení tréninků v Jerezu čeká oba jezdce týmu KRT ještě jeden zimní test v Evropě, a to na zcela odlišném místě, na Autodromo Internacional do Algarve v Portugalsku, ve dnech 31. ledna až 1. února. Poté budou následovat poslední dva dny oficiálního zimního testování na Phillip Islandu v Austrálii a poslední únorový víkend se na stejném místě uskuteční první kolo nové sezony.

Jonathan Rea
„Bylo to několik produktivních dní. Ráno jsme kvůli chladným podmínkám na trati nejeli tolik kol, takže jsme začali o něco později. Ale kola, která jsme odjeli, byla velmi produktivní. Opravdu dobře jsem si rozuměl se svým novým elektronikem Sanderem. Přijel k nám také Christophe, který má spoustu zkušeností. Takže první den byl spíše o porozumění a komunikaci, o tom, jak přizpůsobí nastavení mým požadavkům a jak jim sdělím své připomínky. Je to jen první krok, ale měli opravdu dobré nápady. V jedné oblasti jsme se dost zlepšili. Ze strany podvozku jsme měli k otestování některé položky od Showy, věci, které jsme museli znovu potvrdit z loňska. Podařilo se nám splnit náš úkol. Vyzkoušeli jsme také některé vývojové varianty předních pneumatik od Pirelli. Samotná trať byla po oba dny v dobrém stavu, ale na konci posledního dne trochu foukalo. Tento test mě docela povzbudil, ale před Phillip Islandem nás čeká ještě hodně práce.“

Alex Lowes
„Druhý den testování tady v Jerezu byl dobrý. Na motorce máme několik nových dílů a já jsem absolvoval delší simulaci závodu, se kterou jsem byl spokojený. Byli jsme konzistentní, jen nám chybělo trochu výkonu na nových pneumatikách, ale opravdu jsem nešel do útoku na čas a nesnažil se moc tlačit. Dnes jsme najeli hodně kol a fyzicky jsem se cítil dobře. Měli jsme další položky našeho testu, abychom se příští týden v Portimau pokusili o další zlepšení. Soustředil jsem se na tvrdší pneumatiky a absolvoval dlouhou jízdu na nejtvrdší variantě přední a zadní pneumatiky, abych se pokusil ubrat trochu přilnavosti, protože trať je v zimě velmi přilnavá. Cítil jsem se docela dobře, takže jsem do dalšího testu naladěn velmi optimisticky.“
 


Další články sekce WSBK