KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Herfoss a Toparis s kartou v Austrálii

Foto: Dorna Wsbk Organization
Herfoss a Toparis s kartou v Austrálii
07.02.2019
 

Domácí hvězdy Troy Herfoss a Tom Toparis, se na divokou kartu představí v zahajovacím víkendu WSBK.


Již za dva týdny se bude konat zahajovací víkend WSBK. Na australském okruhu Phillip Island se na start závodů kategorie Superbike podruhé v řadě postaví dvaatřicetiletý Troy Herfoss. Tento úřadující australský superbikový šampión se představí s motocyklem Honda CBR1000RR týmu Penrite Honda Racing.

„Celý tým vynaložil velké úsilí na přípravě motocyklu, který dokáže mnohem více konkurovat soupeřům," říká Troy Herfoss. „Víme, že budeme konkurenceschopní s komplexnějším balíčkem a množstvím informací, které jsme získali v loňském roce. Pokud se mi podaří dostat motorku na potřebnou rychlost, tak chci být ve skupině mezi osmým a dvanáctým místem, a kdo ví, co se může stát po tom, až do hry vstoupí životnost pneumatik a všechny ostatní věci.“

Do závodu třídy Supersport nastoupí domácí Tom Toparis, kterého například český fanoušek může znát z loňského závodu třístovek na brněnském okruhu, do kterého zasáhl s divokou kartou. Toparis v závodě supersportů startoval na okruhu Phillip Island již v loňském roce, kdy získal dva světové body.
 


Další články sekce WSBK