KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. ledna do 23. ledna 2022.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Hobelsberger chce v Mostě na pódium

Foto: Dorna WorldSBK Organization
Hobelsberger chce v Mostě na pódium
03.12.2021
 

Německý závodník Patrick Hobelsberger se připravuje na sezonu WorldSSP v sedle Yamahy týmu Kallio Racing.


Čtvrtá sezona v mistrovství světa FIM Supersport čeká německého jezdce Patricka Hobelsbergera, který bude moci v příští sezóně přidat ke svým 19 závodům, které nasbíral během tří sezón, další, protože si pro příští sezónu zajistil místo v týmu Kallio Racing.
Hobelsberger poprvé závodil ve WorldSSP v roce 2019 na Světovém okruhu "Marco Simoncelli" v Misanu, než se v roce 2020 vrátil na plný úvazek a skončil v šampionátu na 25. místě se šesti body. Pět z nich získal v prvním závodě sezony na Phillip Islandu. V sezóně 2021 se zúčastnil pěti závodů a ve třech z nich bodoval, když v kampani 2021 téměř zdvojnásobil svůj počet bodů z roku 2020. V roce 2018 a znovu v roce 2021 startoval také ve svém rodném Německu ve třídě Supersport, kde letos získal titul se ziskem 250 bodů, tedy 76 bodů před svým nejbližším soupeřem. Získal sedm vítězství z 12 možných, včetně čtyř v řadě, když si dojel pro domácí titul. S titulem v kapse se nyní Hobelsberger vrátí na celou sezónu do WorldSSP.

Patrick Hobelsberger
„Do týmu Kallio Racing nastupuji s opravdu skvělými pocity. Vždycky jsem obdivoval Sandra Corteseho a je to opravdu úžasný pocit připojit se ke stejnému týmu, kde byl i on. Pro nadcházející sezónu mám docela velké cíle. Tvrdě pracuji na jejich dosažení, téměř každý den trénuji na pushbike, a také na motorce. Chci začít sezónu co nejlépe. Bylo by skvělé začít v první desítce. Myslím, že v Mostě a Barceloně mám šanci skončit na stupních vítězů, a to je můj největší cíl. Abych byl upřímný, opravdu věřím, že je to možné, jen když se mi podaří uspět v kvalifikaci, protože startovat z poloviny balíku pro mě bylo vždy trochu problematické.“


Další články sekce WSBK