KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. června do 11. června 2023.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Holandské body pro Petronas

Foto: Petronas MIE Racing Honda Team
Holandské body pro Petronas
25.04.2023
 

Syahrin na bodech ve 2. závodě WorldSBK v Assenu.


Tým PETRONAS MIE Racing Honda zakončil náročné třetí kolo mistrovství světa superbiků 2023 v Assenu ziskem bodů ve druhém závodě s jezdcem Hafizhem Syahrinem.
Za chladného, ale slunečného počasí začal krátký závod Superpole Race o něco později, než bylo plánováno, když po incidentu jiného jezdce zůstala na trati hlína. Po jednom kole zkráceného závodu na 8 kol byli jezdci Granado a Syahrin na devatenáctém a dvacátém místě. Dvojice se držela blízko sebe a ve druhém kole se posunula o jedno místo a ve třetím kole si pozice vyměnila. Zatímco Hafizh dokázal udržet konzistentní tempo a po zbytek závodu se držel na osmnácté pozici, Eric v posledním kole trochu ustoupil a cílem projel jednadvacátý.
Ve 14 hodin místního času se jezdci vrátili do závěrečného závodu na 21 kol. Duo PETRONAS MIE Racing Honda si v úvodních kolech vytvořilo náskok, Syahrin byl sedmnáctý a Granado devatenáctý ve čtvrtém kole. Do poloviny závodu oba získali další tři pozice, přičemž Malajsijec se posunul do bodované zóny a Brazilec byl šestnáctý. Syahrin zajel nerušenou závěrečnou část závodu, projel cílem čtrnáctý a získal dva mistrovské body, zatímco Granado uzavřel tento poslední závod na sedmnácté pozici.
Syahrin má nyní na kontě čtyři body a v pořadí šampionátu mu patří devatenáctá příčka, zatímco Granado v této sezóně ještě nebodoval. Tým PETRONAS MIE Racing Honda se nyní bude připravovat na čtvrté kolo WorldSBK, které je naplánováno na okruhu Barcelona-Catalunya ve dnech 5. až 7. května.

Hafizh Syahrin
„S výsledkem druhého závodu jsem velmi spokojený, protože jsme získali dva mistrovské body. Závod Superpole Race byl také velmi užitečný a pomohl nám pochopit, co můžeme udělat lépe v dnešním finálovém závodě, který dopadl dobře. Možná nebodujeme v každém závodě, ale dařilo se nám to o každém závodním víkendu a rozhodně děláme kroky kolo od kola a splácíme úsilí všech, kteří tvrdě pracují. Chci poděkovat týmu a všem, kteří mě podporují. Nyní máme trochu času na odpočinek, než se zaměříme na kolo v Katalánsku za dva týdny.“

Eric Granado
„První polovina závodu se mi jela mnohem lépe než včera a cítil jsem, že mám dobrý rytmus a jsem schopen držet se skupiny. Pak jsem bohužel od poloviny závodu začal bojovat s arm pump v paži, což znamenalo, že jsem musel dost výrazně zpomalit tempo. Trápilo mě to vlastně už od pátku a zdálo se, že se postupně zotavuji, ale v tomto závěrečném závodě víkendu, po absolvování tolika kol, asi moje ruka přiznala porážku. Jak říkám, první polovina závodu byla pozitivní a udělal jsem dobrý krok, co se týče mé jistoty s motorkou, ale teď je třeba pochopit mou fyzickou kondici a nastavení motorky v přípravě na další kolo v Barceloně.“
 


Další články sekce WSBK