KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. října do 17. října 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Jarvis: Toprak je varianta pro 2023

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Yamaha
Jarvis: Toprak je varianta pro 2023
05.09.2021
 

Závodní ředitel Yamahy potvrdil, že Toprak Razgatlioglu by reálně mohl přestoupit do královské kubatury MotoGP v roce 2023.


Toprak Razgatlioglu je aktuálně nejlepším jezdcem Yamahy v šampionátu Mistrovství světa Superbiků a stále je jedním z hlavních aktérů v boji o mistrovský titul v letošní sezoně. V průběhu léta se také objevily spekulace, že by Toprak mohl pro příští sezonu přestoupit do MotoGP.

Tuto záležitost nyní komentoval závodní ředitel Yamahy, pan Lin Jarvis, který tuto variantu pro příští rok sice vyloučil, zároveň to ale označil jako pravděpodobný krok pro 2023.

„S managementem Topraka jsme hovořili při Grand Prix v Rakousku a Toprak je nyní fixovaný na šampionát Superbiků, kde chce vyhrát jeden nebo dva mistrovské tituly. Až poté by přemýšlel nad přestupem do MotoGP. Pro rok 2022 je tedy tato varianta zcela vyloučená, zároveň je ale pravdou, že to může být reálná varianta pro sezonu 2023. Pokud se Toprakovi letos podaří vybojovat titul a v příštím roce jej třeba i obhájit, bude mít volnou cestu do MotoGP,“ řekl Lin Jarvis.


Další články sekce WSBK